با عرض سلام به شما دوستان عزیز امروز به بررسی دلایل اهمیت ساخت یک لیست ایمیل و چرایی لزوم استفاده از خدمات ایمیل مارکتینگ می پردازم، امیدوارم این مقاله برایتان مفید باشد.

در این راهنمای مبتدی، ما موضوعات زیر را پوشش خواهیم داد:

 • لیست ایمیل چیست؟
 • چرا ساخت لیست ایمیل مهم است؟
 • رسانه های اجتماعی در مقابل ایمیل مارکتینگ
 • کارشناسان بازاریابی درباره ایمیل مارکتینگ چه می گویند؟
 • برای ساختن یک لیست ایمیل چه چیزهایی نیاز داریم؟
 • انتخاب بهترین خدمات ایمیل مارکتینگ 
 • چطور مشترکان بیشتری جذب کنیم و لیست ایمیل مان را رشد دهیم؟
 • پیدا کردن استراتژی های جدید ساختار لیست و منابع

در پایان این مقاله، شما باید پاسخ تمام سوالات خود را در مورد ساخت لیست ایمیل بدست آورده باشید.

چرا ساخت لیست ایمیل بسیار مهم است؟

امروزه لیست ایمیل یکی از کاربردی ترین ابزارها برای صاحبان کسب و کارهای اینترنتی در جذب مشتری و بالا بردن فروش محصولاتشان است، اما چرا؟

بسیاری از وبلاگ نویسان و صاحبان کسب و کار در ابتدای شروع کارشان،اهمیت ساخت یک لیست ایمیل را درک نمی کنند. البته اغلب افراد زمانی که می بینند که لیست ایمیل می تواند بر ترافیک سایت و درآمدشان تاثیر داشته باشد، ذهنیتشان را نسبت به این مساله تغییر می دهند و به سمت استفاده از خدمات ایمیل مارکتینگ می روند.

لیست ایمیل چیست؟

لیست ایمیل یک لیست خاص از نام ها و آدرس های ایمیل افرادی است که به شما اجازه داده اند به روز رسانی ها و تبلیغات خود را در مورد رشد کسب و کار تان، برایشان ارسال کنند.

شما می توانید بوسیله یک نرم افزار خدمات ایمیل مارکتینگ به ساخت لیست ایمیل خود بپردازید و اعلان های ایمیل گروهی در مورد به روز رسانی وبلاگ، فروشگاه آنلاین یا سایر سرویس های کسب و کار را برای مشترکین تان ارسال کنید.

چرا ساخت یک لیست ایمیل مهم است؟

از آنجا که مشترکین ایمیل در لیست ایمیلتان، به وبسایت شما پیوسته اند و هویت خود را تأیید کرده اند، احتمالا به آنچه شما پیشنهاد می دهید علاقه مند هستند. به همین دلیل محتمل هست که آنها به مشتریان محصولات شما تبدیل شوند.

در بعضی از کسب و کارها، لیست ایمیل ۱۰ برابر بیشتر از کمپین های رسانه های اجتماعی امکان تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری را فراهم می کند. این به این معنی است که شما باید در مورد دلایل ساخت یک لیست ایمیل به عنوان یک کانال ارتباطی فوق العاده قدرتمند بیشتر فکر کنید:

۱- ایمیل شخصی است

ایمیل به شما اجازه می دهد تا به صندوق پستی یک کاربر وارد شوید. هیچ سیستم رتبه بندی ای محدود کردن دسترسی شما وجود ندارد. این رابطه بسیار مستقیم و شخصی است.

۲- ایمیل عمدی است

برای دریافت اطلاعات از طرف شما، یک کاربر فرم ثبت نام برای لیست ایمیلتان را پر می کند و آدرس ایمیل خود را تأیید می کند. کسی که این کار را انجام می دهد، مسلما علاقه مند به شنیدن از شما است، و طبیعتا این افراد بیشتر پذیرای پیام شما هستند.

۳- ایمیل هدفمند است

همانطور که قبلا ذکر شد، کاربر قبلا علاقه مند به محصول یا محتوای شما شده است. از آنجا که شما از قبل می دانید که چه چیزی دوست دارد، می توانید پیشنهادات مرتبط خود را برای ارائه نتایج بهتر ارائه دهید، این کار تقسیم بندی نامیده می شود.

۴- شما لیست ایمیل خود را دارید

شما مالک فیس بوک، توییتر یا گوگل نیستید، کمپین های رسانه های اجتماعی تان و تلاش هایتان در زمینه سئو سایت می توانند با تغییر سیاست های این پلت فرم ها، کاملا از بین بروند. اما در اینجا شما لیست ایمیل خود را دارید و تحت تأثیر تصمیمات سایر شرکت ها قرار نمی گیرید.

۵- ایمیل امکانی برای یک ارتباط یک به یک است

مردم ایمیل را در حریم خصوصی صندوق پستی خود می خوانند. این پیام در یک سایت عمومی یا خبرنامه نیست. آنها می توانند با اعتماد به نفس شما را مستقیما و به طور خصوصی خطاب قرار دهند و سوالاتی از شما بپرسند. این به ایجاد اعتماد و ارتباط کمک می کند.

۶- افراد بیشتری از ایمیل چند بار در روز استفاده می کنند

ممکن است شنیده باشید که فیس بوک دارای ۱٫۴ میلیارد و توییتر ۱۰۰ میلیون کاربر روزانه فعال هستند. اما آنچه احتمالا شما نشنیده اید تعداد افرادی است که هر روز از ایمیل استفاده می کنند. هر کاربر اینترنت حداقل یک حساب ایمیل دارد. در تحقیقات اخیری که توسط Radicati انجام شده معلوم شده است که ۳٫۸ میلیارد حساب کاربری فعال وجود دارد. این نیمی از جمعیت زمین است.

دقیقا به همین دلیل است که هر کسب و کار هوشمند در جهان یک لیست ایمیل دارد. برند های تجاری بزرگ مدت ها قبل این درس را آموخته و بکار بسته اند و به همین دلیل هزاران دلار در کمپین های رسانه های اجتماعی هزینه می کنند تا مردم را به سمت ثبت نام در لیست ایمیل های خود ببرند.

آنها درک می کنند که بازاریابی ایمیل بهترین سرمایه گذاری بلندمدت با بازدهی بسیار بالاتر است، زیرا مردم به خاطر دریافت پیام هایی با هزینه کمتر به این کار به صورت طولانی مدت ادامه خواهند داد.

رسانه های اجتماعی در مقابل ایمیل مارکتینگ

تصور بعضی افراد بر این است که با ظهور رسانه های اجتماعی، بازاریابی به وسیله پست الکترونیک دیگر یک روش کارآمد نیست و روشی از بین رفته و مرده محسوب می شود. برای روشن کردن این افراد باید بگویم بد نیست به اطلاعاتی که فیس بوک یا توییتر و … زمان ساختن یک حساب در آنها از شما می خواهند توجه کنید. یکی از اطلاعاتی که قطعا از شما خواسته خواهد شد یک ایمیل معتبر است.

این شرکت ها می دانند که ایمیل ها مستقیم ترین و قابل اطمینان ترین روش برای ارتباط با مشترکین شان است. حتی اگر شما با استفاده از شماره تلفن خود ثبت نام کرده باشید، آنها همچنان از شما خواهان آدرس ایمیل شما برای کمک به یافتن دوستانتان و برای گزینه های بازیابی رمز عبور و مهمتر از همه برای ارسال پیام های ایمیل هدفمند هستند.

تمام سیستم عامل های رسانه های اجتماعی یک لیست ایمیل را ایجاد می کنند زیرا آنها صاحبان کسب و کارهای هوشمند هستند. این به ارزش گذاری کسب و کار آنها در هنگام فروش کمک می کند.

در حالی که استفاده از رسانه های اجتماعی یک راه عالی برای رسیدن به مخاطبان بیشتر است، مهم است که چشم انداز موقعیت آینده رسانه های اجتماعی را در نظر بگیرید. آنها می آیند و می روند. در زمانی نه چندان دور رسانه هایی چون MySpace, FriendFeed, Google Buzz, Plurk و تعداد زیاد دیگری وجود داشت که مورد توجه مردم بودند ولی امروزه اکثر آنها از بین رفته یا مترود شده اند.

گر چه امروزه پلت فرم های محبوبی چون فیس بوک و توییتر داریم، اما همه مردم از این پلتفرم ها استفاده نمی کنند. برخی از افراد Instagram، Pinterest، WhatsApp، Snapchat، LinkedIn و غیره را ترجیح می دهند.

اساسا کاربران شما در سایت ها و در سیستم عامل های مختلف قرار دارند. اما مطالعات نشان می دهد که حداقل ۹۱٪ از مشتریان روزانه ایمیل خود را بررسی می کنند. پس شما باید هر فرصتی را برای رسیدن به مخاطبان خود و جذب آنها در نظر بگیرید.

کارشناسان درباره ساخت یک لیست ایمیل چه می گویند؟

بد نیست به آنچه که متخصصان بازاریابی در مورد ایمیل مارکتینگ می گویند گوش کنید:

ایمیل ها به طور مداوم از بسیاری از کانال هایی که من به عنوان یک بازاریاب تست کردم، برترند.

- نیل پاتل - تخم مرغ دیوانه و QuickSprout

دریافت یک آدرس ایمیل اولین گام مهم برای شناختن خواننده من است، و امیدوارم در آینده، مشتری من از نوع خاصی باشد.

- Joe Pulizzi - مؤسسه بازاریابی محتوای موسس

اگر شما یک لیست ایمیل ایجاد نمی کنید، دارید یک اشتباه بزرگ مرتکب می شوید.

- درک هالپرن - راهکارهای اجتماعی بنیانگذار

ایمیل قابل پیش بینی ترین محرک رشد و فروش در کسب و کار ما است. من بازاریابی ایمیل را بر تمام کانال های دیگر ترافیک ترجیح می دهم.
- سید بلخی - بنیانگذار WPBeginner

بسیاری از بازاریابان متخصص می گویند که بزرگترین اشتباه آنها این بوده که لیست های ایمیل را هنگامی که برای اولین بار کارشان را شروع کردند، ایجاد نکردند.

امیدواریم با دلائلی که در بالا ارائه کردم شما را درباره اهمیت فوق العاده ساخت یک لیست ایمیل متقاعد کرده باشم.

حالا ممکن است شما سوال کنید که چگونه یک لیست ایمیل ایجاد کنم؟ این ما را به بخش بعدی می برد.

برای ساخت یک لیست ایمیل چه چیزهایی نیاز داریم؟

در حال حاضر شما می دانید چرا ساخت یک لیست ایمیل بسیار مهم است و چرا نادیده گرفتن آن می تواند یک اشتباه بزرگ باشد. حال بیایید ببینیم شما به چه چیزهایی برای شروع به ساخت یک لیست ایمیل نیاز دارید .

بیشتر بدانید:  افزونه‌ی Cron Jobs یا زمان‌بندی دستورالعمل‌ها در وردپرس

۳ چیزی که شما برای ساخت یک لیست ایمیل نیاز دارید:

 • وب سایت یا وبلاگ
 • یک ارائه دهنده خدمات ایمیل مارکتینگ
 • فرم های تبدیل سطح بالا

راه اندازی هر سه اینها نسبتا آسان است، و هیچ یک از اینها نیاز به برنامه نویسی و یا مهارت های طراحی ندارد. در اینجا تنها روی دو مورد آخر تمرکز خواهیم کرد.

انتخاب بهترین ارائه دهنده خدمات ایمیل مارکتینگ

تعداد زیادی ارائه دهنده خدمات ایمیل مارکتینگ وجود دارد. اغلب مبتدیان از گزینه های رایگان برای صرفه جویی در هزینه استفاده می کنند که قابل درک است، ولی قاعدتا بهترین خدمات را دریافت نخواهند کرد.

بعضی از سیستم عامل ها خود را با عنوان اشتباه  “سرویس بازاریابی ایمیل” معرفی می کنند که در واقعیت همه آنچه آنها ارائه می دهد، اشتراک وبلاگ رایگان از طریق ایمیل است. این به کاربران اجازه می دهد تا هر بار که شما یک پست جدید در وبلاگ منتشر می کنید یک ایمیل دریافت کنند که حاوی اطلاعاتی در مورد پست جدید شماست.

اما این کار ایمیل مارکتینگ نیست.

جنبه های منفی استفاده از یک سرویس اطلاع رسانی وبلاگ رایگان عبارتند از:

 • شما نمی توانید خبرنامه های ایمیل خصوصی ارسال کنید. برای ارسال یک ایمیل، شما باید حتما یک پست جدید در وبلاگ منتشر کنید. این بدین معنی است که اطلاعاتی که می خواهید به اشتراک بگذارید، ابتدا باید در دسترس عموم قرار بگیرند.
 • شما نمی توانید پیام ایمیل را شخصی کنید در اغلب موارد بدون نام تجاری یا شخصی سازی، این فرمت در قالب یکسان عرضه می شود.
 • شما نمی توانید مشترکین را با توجه به منافع، جمعیت شناختی یا نوع محتوا دسته بندی کنید.
 • هیچ گزارشی وجود ندارد. شما نمی دانید چند نفر ایمیل را دریافت کرده اند، چند درصد از کاربران آن را باز کرده و چند نفر از آنها روی پیوندهای شما کلیک کرده اند.
 • اگر بعدا بخواهید از یک سرویس پولی ارائه خدمات ایمیل مارکتینگ استفاده کنید، کاربران مجبور خواهند شد اشتراک خود را دوباره تأیید کنند. بسیاری از آنها این کار را انجام نخواهند داد و به این ترتیب شما بخشی از مشترکان تان را از دست خواهید داد.

به همین دلیل توصیه می شود از همان ابتدا از یک ارائه دهنده خدمات ایمیل مارکتینگ حرفه ای استفاده کنید. درست است که آنها مبلغی پول از شما می گیرند، اما این یک سرمایه گذاری در کسب و کار شماست که بازده زیادی را به دنبال دارد.

فواید خدمات ایمیل مارکتینگ حرفه ای عبارتند از:

 • شما می توانید ایمیل های خصوصی را به صورت انبوه به مشترکین خود ارسال کنید.
 • شما می توانید فعالیت مشترکین خود را ببینید و مشترکین را بر اساس فعالیتشان، گروه بندی کنید.
 • شما می توانید تست دو بخشی A /B را اجرا کنید تا ببینید که کدام موضوع ایمیل، محتوا و پیشنهادات بهترین نتیجه را در رابطه با جذب مشترکین شما بدست می آورد.
 • با ابزار گزارش، شما می توانید ببینید که بیشترین مشترکین را از کجا دارید. شما می توانید منطقه زمانی خود را تنظیم کنید و ایمیل ها را در زمان مناسب ارسال کنید.
 • آخرین، اما قطعا مهمترین نکته این است که شما می توانید آدرس ایمیل همه مشترکین خود را ببینید.

صدها سرویس حرفه ای خدمات ایمیل مارکتینگ در دسترس وجود دارد. برای آسان شدن کار برای شما، یک لیست از ارائه دهنده های خدمات ایمیل مارکتینگ را براساس سهولت استفاده، مقرون به صرفه بودن هزینه، ویژگی ها و عملکرد ها در یک مقاله با عنوان تهیه کرده ام ، که می توانید مطالعه اش کنید.

برای کسب و کارهای کوچک، توصیه می کنم از افزونه Constant Contact، استفاده کنید زیرا یکی از بزرگترین خدمات ایمیل مارکتینگ در جهان را ارائه می دهند.

آنها یک نسخه رایگان ۳۰ روزه ارائه می دهند. این به شما برای تنظیم و شروع به دیدن نتایج، مقدار زیادی وقت می دهد. در پایان ۳۰ روز،برای ادامه استفاده از این سرویس باید مبلغی حدود بیست دلار در ماه بپردازید.

اما اگر به دنبال چیزی پیشرفته تر هستید که شامل اتوماسیون قدرتمند بازاریابی باشد، توصیه می کنم از SendinBlue یا ConvertKit استفاده کنید. هر دو اینها در بین صاحبان کسب و کار بسیار محبوب هستند، و نیز دارای نسخه free trials هستند.

بعد از انتخاب و ثبت نام در خدمات ایمیل مارکتینگ، گام بعدی این است که فرم های انتخابی را به وب سایت خود اضافه کنید تا کاربران بتوانند مشترک شوند.

چطور مشترکان بیشتری جذب کنیم و لیست ایمیل مان را رشد دهیم؟

آیا می دانستید که بیش از ۷۰ درصد بازدیدکنندگانی که برای اولین بار به سایتتان وارد می شوند بعد از خروج از سایتتان دیگر به آن بر نمی گردند؟ این یک حقیقت است، کافی است در Google Analytics به درصد بازدیدکنندگان جدید در مقابل بازدید کنندگانی که برای دفعات دوم به بعد به سایتتان بازگشته اند نگاه کنید.

به همین دلیل لازم است که هر بازدید کننده را قبل از خروج از سایت به یک مشترک ایمیل تبدیل کنید تا بعدا بتوانید پیام های مربوطه را برای آنها ارسال کنید.

زمانی که هر کاربر به طور متوسط برای دیدن وب سایت صرف می کند کوتاه است و به همین دلیل شما زمان بسیار کمی برای تعامل با آنها خواهید داشت. اگر ایمیل های ثبت نام تان به اندازه کافی جذاب نباشند، کاربران بدون عضویت در وب سایت تان آن را ترک می کنند.

سرویس خدمات ایمیل مارکتینگ ممکن است کدهای جاسازی شده را در تم شما قرار دهد، اما برای کار با این کدها شما باید برنامه نویسی بلد باشید، واضح است که این مطلب برای خیلی از وبمسترانی که با کدنویسی آشنا نیستند، جالب توجه نیست.

به همین دلیل توصیه می کنم از افزونه OptinMonster استفاده کنید. این قوی ترین نرم افزار بهینه سازی تبدیل است که به شما کمک می کند تا بازدیدکنندگان وب سایت خود را به مشترکین و مشتریان سایت تان تبدیل کنید.

به جای افزودن فرمهای خسته کننده به نوار کناری سایت، شما به راحتی می توانید فرم های انتخابی تبدیل که در بالای صفحه قرار می گیرند را مانند پرچم سبد، هدر و فوتر پنهان شناور، جعبه اسلاید در حال حرکت، چیدمان خوش آمدی کامل، فرم های درون خطی و غیره ایجاد کنید.

فرم OptinMonster optin

اما چیزی که باعث می‌شود OptinMonster واقعا ً قدرتمند باشد، اتوماسیون رفتار و ویژگی‌های شخصی سازی است . OptinMonster به شما این امکان را می‌دهد که به طور خودکار فرم های مختلفی را براساس جایی که کاربر از آن می‌آید، صفحه‌ای که کاربر از آن بازدید می کند، و آنچه که در وب سایت شما انجام می‌دهد،  نشان دهید .

به عنوان مثال، ویژگی Exit-Intent® رفتار ماوس کاربرتان را دنبال می کند و در لحظه ای دقیق که قرار است از سایتتان خارج شود، فرم هدف داری را به آنها نشان می دهد. این به شما کمک می کند که بازدیدکنندگان را به مشترکین تبدیل کنید.

پیدا کردن استراتژی های جدید ساختار لیست ایمیل و منابع

داشتن ابزار مناسب بسیار مهم است، اما دانستن اینکه چگونه از آنها به درستی استفاده کنید، بیشترین تفاوت را ایجاد می کند.

در استراتژی بازاریابی ایمیل شما، مهمترین چیزی که باید برنامه ریزی کنید تقسیم بندی است.

تقسیم بندی لیست ایمیل چیست؟

تقسیم بندی لیست ایمیل فرایند گروه بندی مشترکین شما است، بنابراین شما می توانید ایمیل های خود را بر اساس علاقه شخصی تر کنید. این به شما کمک می کند تا نرخ باز کردن را بالاتر ببرید و نرخ کلیک را افزایش دهید.

ارتقاء محتوای درون فرم بیشترین امکان تبدیل را برای فرم ها ایجاد می کند. این یک تکنیک است که در آن شما مقداری پاداش را در انتهای پست‌های محبوب وبلاگ خود ارائه می‌دهید. این معمولا ۵ برابر بیشتر از یک فرم انتخاب منظم امکان تبدیل بازدید کننده به مشترک را فراهم می شود.

نتیجه

مهم نیست شما چه نوع کسب و کاری انجام می دهید، چه نوع وب سایتی دارید یا در چه صنعتی هستید.

اگر شما یک وبسایت دارید و می خواهید بازدیدکنندگان سایتتان را به مشتریان خود تبدیل کنید، باید آنها را در لیست ایمیل خود قرار دهید.

امیدوارم از این مقاله که پیرامون اهمیت ساخت یک لیست ایمیل و چرایی لزوم استفاده از خدمات ایمیل مارکتینک تهیه شده است، استفاده برده باشید.

منبع:wpbeginner.com

سوالی دارید؟ سوالتون رو در نظرات مطرح کنید 🙂 

مطالب مرتبط:

ایجاد فرم های ایمیل مارکتینگ با افزونه Constant Contact

تهیه لیست ایمیل در وردپرس

روش‌های محاسباتی حمل و نقل در ووکامرس

افزونه صفحه ساز وردپرس

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات: – وبلاگ