سلام به تیک تم خوش آمدید.در این مقاله به آموزش غیرفعال کردن بازیابی رمز عبور وردپرس می پردازیم.یکی از کارهای که می‌تواند باعث افزایش امنیت در وردپرس است این است که قابیلیت بازیابی رمز عبور در وردپرس را غیرفعال کنید. یکی از کارهای که باعث هک سایت های وردپرسی می شود همین امکان بازیابی رمز عبور است. که به دلیل دسترسی داشتن به ایمیل کاربر و یا سایر عوامل دیگر می تواند تا رمز وردپرس را به دست آورند و وارد پیشخوان شوند.

غیرفعال کردن بازیابی رمز عبور وردپرس
غیرفعال کردن بازیابی رمز عبور وردپرس

آموزش غیرفعال کردن بازیابی رمز عبور وردپرس

فراموشی رمز عبور در وردپرس امکانی است که مانند هر سیستم مدیریت محتوا و وبسایتی این قابلیت را در اختیار کاربران و حتی وبمستران وبسایت‌ها قرار خواهد داد. تا هر وقتی که رمز خودشان را فراموش کردند بتواند کلمه عبور خود را بازیابی کنند. شما هم در صفحه ورود وردپرس با گزینه رمزتان را گم کرده‌اید؟ را دیده اید.خب شاید با توضیحاتی که تا با الان گفته ایم شما با خودتان بگویید که اگر ریست پسورد در وردپرس را غیرفعال کنیم، در این صورت وقتی رمز خودمون را فراموش کردیم چطور میتونیم مجددا یک رمز جدید انتخاب کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که کلیه داده‌های سایت شما در دیتابیس ذخیره میشه و به راحتی قادر هستید تا به روش‌های گوناگون رمز خودتون را در وردپرس ریست کنید

 غیرفعال کردن بازیابی رمز عبور وردپرس
غیرفعال کردن بازیابی رمز عبور وردپرس

این گزینه این قابلیت را به شما میدهد تا اگر که رمز عبور وردپرس برای اکانت خودتان را فراموش کردید را به راحتی با وارد کردن نام کاربری و یا ایمیل خودتون بازیابی کنید. در ریست پسورد وردپرس زمانیشما ایمیل و یا نام کاربری خودتان را در صفحه فراموشی کلمه عبور وردپرس وارد می‌کنید یک ایمیل با لینک تغییر رمز برایتان ارسال میشود که با کلیک روی لینک ارسالی می توانید به صفحه انتخاب رمز جدید هدایت شوید و کلمه عبور خودتان را در وردپرس ریست کنید.

بیشتر بدانید:  چگونه تصاویر شاخص تمامی مطالب وردپرس را حذف کنیم؟

غیرفعال کردن بازیابی رمز عبور وردپرس

اول وارد ویرایشگر قالب خود شوید و کدهای زیر را در مکان مناسبی از فایل فانکشن قالب خود کپی کنید، با استفاده از این قطعه کد امکان نمایش و بازیابی رمز برای اکانت وردپرس غیرفعال خواهد شد.

قبل از هر چیزی تغییر در فایل فانکشن قالب خودتان دقت داشته باشید که یک نسخه کپی از آن داشته باشید تا اگر مشکلی پیش آمد سریع آن را رفع کنید.

امیدواریم مطلب غیرفعال کردن بازیابی رمز عبور وردپرس مورد توجه شما قرار گرفته باشد و برای شما کاربردی و مفید باشد.و مورد استفاده شما قرار بگیرد.

سوالی دارید؟

سوالتون رو در نظرات مطرح کنید 🙂

مطالب مرتبط:

آموزش ساخت ارتقاء محتوا در وردپرس و تاثیر آن بعنوان ابزار ایمیل مارکتینگ

ارتقاء محتوا چیست؟ ۳۰ راهکار ساده برای ارتقاء محتوا و گرفتن ایمیل از بازدیدکنندگان سایت

۳۰ روش امتحان شده برای کسب و کار آنلاین با وردپرس(بخش دوم)

افزونه حرفه ای Wordfence Pro وردپرس | نسخه اصلی افزونه امنیتی وردفنس فارسی

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات:سامانه پیامک- - - ویدیو آموزشی