سلام به تیک تم خوش آمدید.در این مقاله به آموزش رفع خطای Failed to Open Stream وردپرس می پردازیم.این خطا اغلب نشان دهنده وجود مشکل در بعضی از اسکریپت های یک وبسایت است و ممکن است کاربران تازه کار نتوانند این خطا را رفع کنند که ما در این مقاله به روش حل این خطا می پردازیم.

چرا خطای Failed to Open Stream اتفاق می افتد؟

قبل از گفتن روش های آموزش رفع خطای Failed to Open Stream وردپرس، بهتر است بدانیم که خطای Failed to Open Stream وردپرس چیست؟ این خطا زمانی اتفاق می افتد که وردپرس قادر به بارگیری فایل ذکر شده در اسکریپت وب سایت نیست. زمانیکه که این خطا اتفاق می افتد، گاهی وردپرس بارگذاری سایت را ادامه می دهد و فقط و فقط یک پیام هشدار را نشان می دهد.در صورتی که بار دیگر وردپرس یک خطای را نشان می دهد و هیچ چیز دیگری بارگذاری نمی شود.فرضیات پیام بسته به محل خطا در کد و دلیل شکست رخ داده، متفاوت خواهد بود.همچنین به شما نشانه‌هایی در مورد آنچه که باید ثابت شود را به می‌دهد.
به طور شکل این خطا معمول، این پیغام خطا شبیه یک کد یا اسکریپت به نظر می رسد مانند کد زیر:

 رفع خطای Failed to Open Stream وردپرس

همانطور که گفته شد،خطای Failed to Open Stream می تواند به علت های مختلفی بوجود بیاید. به عنوان مثال، دلایلی مثل درخواست های رد شده، فایل یا دایرکتوری پیدا نشد، عملیات شکست خورد و…مثل این دلایل می تواند باعث بوجود آمدن خطا failed to open stream بشود.

با این حال اگر پیام خطا شما حاوی متن “no such file or directory” یا همان “هیچ فایل یا دایرکتوری پیدا نشد” باشد، به این معنی است که آدرس فایلی که در اسکریپت قرار گرفته شده اشتباه است.

بیشتر بدانید:  افزونه ارائه کد تخفیف به کاربران پس از اولین خرید در ووکامرس

اگر این خطا برای افزونه یا قالب باشد، به این معنی است که افزونه یا قالب به درستی نصب نشده است. برای رفع این مشکل،فقط باید که به بخش افزونه ها و یا قالب های سایت بروید و افزونه یا قالب مورد نظر را یک دور حذف کرده و دوباره نصب کنید.

با این حال، وردپرس می تواند فایل های گمشده ای که آدرس آن ها اشتباه است را با استفاده از فایل .htaccess پیدا کند. برای بروز رسانی این فایل htaccess. تنها کافیست به بخش «پیوند ها < تنظیمات» در وردپرس رفته و یک دور بر روی دکمه «ذخیره» کلیک کنید.

رفع خطای Failed to Open Stream وردپرس
رفع خطای Failed to Open Stream وردپرس

اگر در محتوا این خطا، با متن “Permission denied” روبرو شدید، به این معنی است که وردپرس دسترسی کامل و لازم را به آدرس فایلی که در اسکریپت وارد شده ندارد و زمانی که وردپرس اجازه دسترسی به فایل ها را نداشته باشد، مسلم است که این خطا نمایش داده می شود.در این صورت، می توانید دیتابیس وبسایت وردپرس خود را چک کرده و نگاهی به اجازه ها و دسترسی های آن بکنید و در صورت نیاز آنها را اصلاح کنید.

در آخر، بعضی از افزونه ها و اسکریپت ها از منابع خارجی مثل Google APIs فایل یا کدی را بارگذاری می کنند که ممکن است منبع این ها اجازه دسترسی کامل را به افزونه وردپرس ندهند.

برای رفع این مشکل هم می توانید با پشتیبان افزونه وردپرس مورد نظر تماس گرفته و از آنها بخواهید که این مشکل را حل کنند.

هنوز مشکل دارید؟!

در نظرات مشکل خودتون رو مطرح کنید 🙂

مطالب مرتبط:

رفع خطای حافظه خالی در وردپرس| افزایش حافظه php

آموزش رفع خطای ۵۰۴ Gateway در وردپرس

رفع خطای error establishing a database connection وردپرس

منبع:‌ تیک تم – ارائه دهنده: قالب تجاری وردپرس – قالب شخصی وردپرس –