سلام به تیک تم خوش آمدید در این مقاله قصد داریم آینده تبلیغات چاپی و تبلیغات محیطی را بررسی کنیم.تبلیغات بحث فوق العاده مهمی است که به عنوان فرآیند هوشمند ارائه اطلاعات مناسب در مورد کالاها و خدمات به مشتریان و ترغیب و متقاعد کردن مؤثر مصرف‌کنندگان به خرید کالاها و خدمات می‌باشد همانطور که می دانید تبلیغات چاپی و تبلیغات محیطی در آینده توسط دیگر روش های جایگزین تبلیغات خواهد شد و روند رو به رشدی نخواهد داشت.

آینده تبلیغات چاپی و تبلیغات محیطی
آینده تبلیغات چاپی و تبلیغات محیطی

آینده تبلیغات چاپی و تبلیغات محیطی

نظرسنجی از مردم درمورد آینده تبلیغات چاپی و تبلیغات محیطی

— سوال:‌ به نظر شما تبلیغات در رسانه‌هایی مانند تلویزیون، اینترنت،‌ چاپ در نشریات و غیر در ۱۰ سال آینده چه تغییراتی می‌کند؟

– پاسخ‌ها:
• ۵۸%  اطلاعات شخصی بیشتری در مورد مشتریان خود خواهند داشت
• ۵۲% با هدف‌گذاری گروه‌های کاملاً مشخص شده و هدفمند انجام می‌شوند
• ۴۴% بیلبوردها ی محیطی کاملاً متحرک نمایش داده می‌شوند
• ۴۳% استفاده از امکانات اثر انگشت و اسکن عنبیه برای خرید مشتریان
• ۳۴%  سه بعدی و جذاب
• ۲۹% ویدئوها پای خود را از صفحه نمایش‌ها فراتر می‌گذارند
• ۱۹%  کارآمد و مفید می‌شوند
• ۱۶%  دیجیتال روی لباس‌ها اتفاق می‌افتد
• ۱۰%‌ ر.ش‌های کاملاً جدید ایجاد می‌شود
• ۱۱% تغییرات چندانی نخواهد داشت

 آینده تبلیغات چاپی و تبلیغات محیطی
تبلیغات چاپی

جالب‌ترین بخش در این نظرسنجی، نظرات نسل وای Millennial (گروه ۲۵ تا ۳۴ سال منتسب به نسل تکنولوژی)‌ بود که در پاسخ‌های مربوط به حضور پررنگ اطلاعات در تبلیغات هدفمند، کمترین تعداد را داشتند و برعکس،‌ به‌شدت معتقد بودند که شکلی در حال‌حاضر وجود دارد، کاهش می‌یابد.

به‌نظر می‌آید در آینده نیز فارغ از رسانه‌ای که در آن نمایش داده می‌شود، خلاقیات اصلی‌ترین عامل برای موفق بودن تبلیغات باشد. تصویر زیر یک تبلیغ خلاقانه است.

تبلیغات چاپی
تبلیغات محیطی

استراتژی مناسب برای تاثیرگذاری در آینده تبلیغات چاپی و تبلیغات محیطی

محققان PSFK براین باورند که برندها به دنبال کشف راه حلی برای مصرف کنندگان می باشند. به طور مثال: برند Hello Fresh که تحویل غذا می باشد متوجه شد که مردم اغلب موقعی که از محل کار به خانه باز می‌گردند می خواهند غذای بسته بندی شده خریداری کنند. این شرکت برای پروموت این کانسپت مغازه ای را در لندن به راه انداخت تا مردم بتوانند پکیج های غذاهای مورد علاقه خود را خریداری کنند. در کنار مغازه آبمیوه فروشی نیز راه اندازی شد و فضاهای اطراف آن طوری ساخته شد تا مردم با این برند بیشتر آشنا شده و از آن آگاهی یابند.

این کسب و کارها مطابق با نیازهای فوری مصرف کنندگان راه اندازی می شوند. اگر یک برند با مصرف کننده خود به طور صحیحی مواجه نشود. تجربیات پروموشن شکست خواهد خورد. برای کاهش این خطر برندها تکنولوژی های جدید را کشف نموده اند مثل: کالیبره کردن محتوا می‌بینید تشخیص چهره و آگاهی هیجانی تا متوجه شوند که یک تجربه می تواند به صورت شخصی باشد. یک برند با این چالش روبرو است که با تغییر ارتباط با مصرف کننده مزیت های خود را از طریق تجربی نشان دهد. بازاریاب ها متوجه شدند که ارزش یک مشتری خیلی بیشتر از یک فرایند خرید می باشد. کسانی که وارد یک فروشگاه می شوند قبل از هر خریدی خودشان ارزشمند هستند. آن‌ها احساسات و شخصیت های گوناگونی دارند و برندها بایستی بتوانند با پیدا کردن راهکارها همه طیف های مصرف کننده را پاسخگو باشند.

یکی از راهکارهای بهره گیری از این فرصت گسترش روابط با برندهای مکمل می باشد. در واقع از این طریق طیف بیشتری از نیازهای مصرف کنندگان تامین می شود. موفق ترین شراکت توسعه فرهنگ برند می باشد. این پروژه های شراکتی می توانند نظرات مصرف کنندگان را در ارتباط با برند متحول کنند.

بیشتر بدانید:  تاثیرات گوگل پلاس بر سئو وب سایت ها
تبلیغات محیطی
تبلیغات چاپی و تبلیغات محیطی

تجربه تعاملی برند و مصرف کننده در آینده تبلیغات چاپی و تبلیغات محیطی

طی دو سال گذشته بیش از %۹۰ کاربران فضای مجازی تبلیغات دیجیتالی را مخل دانسته اند. در دو سال اخیر بنا بر براورد محققان ۷ بیلیون دلار در تبلیغات دیجیتال هزینه شده است که در واقع این پول به هدر رفته است. علاوه براین اگر کلاه برداری تبلیغاتی، اخبار جعلی و تبلیغات ناکارآمد را به آن اضافه کنیم هیچ جای تعجب نیست که چرا مصرف کنندگان به موضوع برند توجه نمی کنند.

بازاریاب های باهوش از تبلیغات سنتی فراتر حرکت می کنند. آن‌ها برای جلب توجه مخاطب روی برند پروموشن تمرکز می کنند تا با این فعالیت‌ها تجربه تعاملی را بین مصرف کنندگان و برند تقویت نمایند. ایجاد ارتباطات احساسی با مصرف کنندگان اعم از معرفی محصول و پیشنهادات ویژه خرید با تبلیغات دیجیتالی امکان پذیر نیست. تبلیغات در حوزه هایی که مصرف کنندگان جدیدی را در برگیرد نشان دهنده قدرت بازاریابی تجربی است.

در چنین محیطی برندها می توانند روی فرهنگ جامعه تاثیر گذار باشند. مصرف کنندگان اغلب انتظار دارند تا برندها هدفمند باشند و با داشتن مجموعه ارزش‌هایی چشم انداز آن برند باشند. در حالی که استراتژی موفقیت در رویداد فیزیکی فرهنگ برند این موضوع را تعیین می کند که شرکت کنندگان در این رویدادها چه اثری از رسانه های اجتماعی دریافت می کنند. بازاریاب ها عناصر دیجتالی (محتوا) را توسعه می دهند تا اثرگذاری را به حداکثر برسانند و بعد از اتمام رویداد تبلیغاتی اثر آن ادامه دارد.

چگونه بیشترین بازخورد را از تبلیغات چاپی بگیریم

شاید در نگاه اول این‌طور به نظر برسد که چاپ و کارهای چاپی تنها با چشمان و قوه بینایی ما در ارتباط است. اما یک حقیقت ظریف در این بین وجود دارد. تجربه‌ای که از لمس کردن خروجی کار چاپی به دست می‌دهد اهمیت زیادی در احساس نهایی ما به محتوای کار دارد. به دنیای کاغذهای گوناگون خوش آمدید. وقتی با افراد در مورد تبلیغات آنلاین صحبت می‌کنیم یکی از مهم‌ترین اولویت‌های اکثر آن‌ها انتخاب بین رسانه‌ای است که قرار است تبلیغات شرکت را نمایش دهد. (مقاله تبلیغات آنلاین را در اینجا مطالعه کنید)در واقع بیشتر شرکت‌ها بیشتر از آن که به محتوای بنر خود توجه کنند بیشتر توجه‌شان بر روی سایت و یا اپلیکیشنی است که قرار است آن بنر را نمایش دهد.

اگر بنر شما در جایی که مناسب نیست به نمایش دربیاید نه‌تنها موفقیتی که انتظار دارید را کسب نمی‌کنید حتی ممکن است صدماتی هم به برند شما وارد شود. همین اندازه توجه در دنیای چاپ هم اهمیت دارد. محتوای کار چاپی شده اگر بر روی کاغذ متناسب با آن محتوا و اهداف کمپین بازاریابی شما چاپ نشود می‌تواند کل پولی که برای تبلیغات هزینه کرده‌اید را یک‌جا به هدر ببرد. بنابراین اگر می‌خواهید تبلیغات چاپی مؤثری داشته باشید باید نکاتی را در مورد انتخاب کاغذ مناسب بدانید. این نکات و مطالب گستردگی زیادی دارد و تسلط بر همه‌ی آن‌ها خود یک رشته‌ی علمی و حرفه‌ای تخصصی است. در این مطلب شما را با عنصری اصلی که باید در زمان چاپ اقلام تبلیغاتی به آن‌ها توجه کنید آشنا می‌کنیم و در آینده نیز با ارائه‌ی مطالبی دیگر به شما کمک خواهیم کرد تا بیشتر با جوانب این مسئله آشنا شوید.

 

هنوز مشکل دارید؟!

در نظرات مشکل خودتون رو مطرح کنید 🙂

لینک های مرتبط:

دلایل شکست خوردن بازاریابی محتوایی و راه‌حل آن

توصیه هایی برای بهتر شدن طراحی فروشگاه اینترنتی

چگونه در شبکه های اجتماعی محتوا تولید کنیم

منبع: تیک تم – ارائه دهنده مقالات: وردپرسوبلاگ قالب وردپرس تفریحی