سلام به تیک تم خوش آمدید.در این مقاله به آموزش مخفی کردن نوار مدیریت در وردپرس می پردازیم.شاید برای شما هم پیش آمده که نوار مدیریت در وردپرس اذییت کند البته فقط گاهی ، بیشتر مواقع نوار مدیریت وردپرس دسترسی رو به برخی قسمت های پیشخوان را آسان می کند.

مخفی کردن نوار مدیریت در وردپرس

همانطور که می‌دانید نوار مدیریتی وبسایت در وردپرس شامل یک میانبر برای دسترسی آسان تر به قسمت های مختلف وبسایت برای کاربران وارد شده است. با این حال شما می‌توانید به طور کلی نمایش آن را در قسمت ویرایش پروفایل و تنظیمات غیرفعال کنید تا برای کاربران نشان داده نشوند،ولی مشکلی که وجود دارد این است که دیگری کاربران به آن لینک‌ها و میانبرهای مفید دسترسی سریعتری نخواهند داشت. در این مقاله قصد دارمیم تا قابلیت مخفی کردن مدیریت نوار را آموزش دهیم ولی با این تفاوت که آن را به صورت یک دکمه در بیاورید تا قابیلت دسترسی به آن فقط با رفتن نشانگر موس بر روی آن فراهم باشد.

مخفی کردن نوار مدیریت در وردپرس با افزونه Admin Bar Button

افزونه‌ای که معرفی می کنیم با نام Admin Bar Button در مخزن وردپرس وجود دارد و تا به امروز توانسته است تا بیش از ۱.۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۵ را ازآن خود نماید.

مخفی کردن نوار مدیریت در وردپرس
مخفی کردن نوار مدیریت در وردپرس با افزونه Admin Bar Button

بعد از نصب و فعال سازی این افزونه مطابق تصویر زیر منویی در قسمت تنظیمات سایت وردپرسی شما با نام Admin Bar Button افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه و سفارشی سازی آن بروید.

مخفی کردن نوار مدیریت در وردپرس
مخفی کردن نوار مدیریت در وردپرس با افزونه Admin Bar Button

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید در صفحه تنظیمات افزونه چهار تب پیش روی شماست که در هر یک از این تب‌ها می‌توانید شخصی سازی هایی از قبیل عنوان نوارد مدیریتی، حالت اسلایدی دکمه، موقعیت دکمه، حالت نمایش دکمه، فعال یا غیرفعال بودن انیمیشن، میزان سرعت اسلاید و مسیر اسلاید را تعیین کنید. در قسمت wordpress admin bar نیز قادر خواهید بود تا مواردی مانند مخفی سازی خودکار، زمان مخفی سازی خودکار، رنگ دکمه، رنگ متن و … را شخصی سازی کنید. در نسخه‌های قبلی تنظیمات افزونه تنها در دو تب بود که با بروزرسانی ان علاوه بر دسته‌بندی مناسب‌تر تنظیمات سایر امکاناتی همچون تعیین رنگ و مخفی سازی خودکار دکمه نیز به آن افزوده شد.

مخفی کردن نوار مدیریت در وردپرس بدون افزونه

برای انجام آن فقط باید با File Manger یا برنامه مدیریت فایل هاست خود که در همه هاست ها وجود دارد به مسیر wp-contnet/themes بروید و در این بخش میتوانید قالب وردپرس فعال در سایت خود را مشاهده کنید و وارد پوشه قالب وردپرس سایت خودتون بشوید و در لیست فایل های قالب دنبال فایلی به نام functions.php بگردید و کد زیر را در آن قرار دهید. میتوانید کد زیر را به آخر آن اضافه بکنید :

بیشتر بدانید:  چایلد تم (child theme) وردپرس چیست؟

امیدواریم مطلب مخفی کردن نوار مدیریت در وردپرس با افزونه Admin Bar Button برای شما مفید و کاربردی باشد.

سوالی دارید؟

سوالتون رو در نظرات مطرح کنید 🙂

مشاهده مشخصات

مطالب مرتبط:

محافظت از فایل wp-config.php وردپرس

کلیدهای میانبر در وردپرس

جستجوی سریع مطالب در وردپرس

افزونه ارسال لینک دانلود به ایمیل

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات: قالب چندمنظوره وردپرس ویدیو آموزشی