با عرض سلام خدمت شما، امروز به بررسی و ارائه راه حل برای مشکل درست ظاهر نشدن تصاویر Thumbnail (بند انگشتی) در فیس بوک می پردازم. امیدوارم این مقاله برایتان جالب و مفید باشد.

اگر شما هم از جمله کسانی هستید که در فیس بوک مطلب به اشتراک می گذارید شاید با این مشکل مواجه شده باشید که تصویر بند انگشتی ای که برای مطلب تان در نظر گرفته بودید منتشر نشده باشد و به جای آن تصویر دیگری از تصاویر موجود در گالری عکس هایتان در فیس بوک به نمایش گذاشته شده باشد. برای برطرف کردن این مشکل در درجه اول باید بدانیم علت درست ظاهر نشدن تصاویر Thumbnail در فیس بوک چیست و بعد به دنبال یک راه حل برایش باشیم.

ظاهر نشدن تصاویر Thumbnail

 

بررسی علت درست ظاهر نشدن تصاویر Thumbnail در فیس بوک

دلایل زیادی وجود دارد که می تواند از ظاهر شدن تصاویر Thumbnail (بند انگشتی) جلوگیری کند. یکی از رایج ترین علل داشتن چندین تصویر با برچسب og: image است.

فیس بوک از تصاویر Open Graph یا به صورت اختصاری (og) استفاده می کند و بسیاری از افزونه های وردپرس مانند WordPress SEO توسط Yoast به صورت اتوماتیک آنها را به وب سایت شما اضافه می کنند تا از مشکلات عکس های بندانگشتی جلوگیری شود.

از جمله دلایل دیگر: افزونه های ذخیره سازی، مسائل مربوط به CDN، متا تگ های از دست رفته Open Graph برای تصاویر Thumbnail (بند انگشتی) و… است. این واقعا مشکل است که دقیقا حدس بزنید چه مشکلی پیش آمده است چرا که  هنگام استفاده از ابزار اشکال زدایی، پیام های خطای خاصی برای پی بردن به منبع مشکل وجود ندارد.

بیایید نگاهی به چگونگی رفع این مشکل از فیس بوک داشته باشیم.

آپلود دستی تصاویر Thumbnail (بند انگشتی) 

هرگاه شما یک مقاله را در صفحه فیس بوک خود به اشتراک گذاشتید و با مشکل ظاهر نشدن تصاویر Thumbnail (بند انگشتی) روبرو شدید، روی لینک کلیک کنید و تصویری که می خواهید استفاده کنید را به صورت دستی و شخصا آپلود کنید.

تصاویر Thumbnail (بند انگشتی) 
مشکل ظاهر نشدن تصاویر Thumbnail (بند انگشتی) درست در فیس بوک

 

نکته: تصویر آپلود شده شما در بخش عکس های صفحه فیس بوک ذخیره می شود. اگر می خواهید عکس را از عکس ها حذف کنید، می توانید آن را حذف کنید. فیس بوک برای نشان دادن تصویری که شما به عنوان تصویر کوچک برای مقاله در جدول زمانی خود آپلود کرده اید ادامه خواهد داد.

بیشتر بدانید:  آموزش قرار دادن دکمه ی G+1 در وردپرس

با این حال این راه حل برای دیگر کاربران مفید نخواهد بود. به این معنی که اگر سایر کاربران مقاله شما را به اشتراک بگذارند، ممکن است هنوز تصاویر Thumbnail (بند انگشتی) را غلط نشان دهد.

به صراحت به فیس بوک بگویید عکسی را که انتخاب کرده اید  استفاده کند

اگر از پلاگین Yoast برای  WordPress SEO استفاده می کنید، می توانید به راحتی تصاویر کوچک را برای فیس بوک تنظیم کنید.

هنگام نوشتن یک پست، به پایین جعبه متن Yost SEO زیر ویرایشگر پست بروید و سپس روی برگه اجتماعی کلیک کنید. یک تصویر کوچک برای فیس بوک وجود دارد.

 

Yoast seo - فیس بوک مجموعه تصویر برای هر پست

 

به سادگی تصویر فیس بوک خود را در آنجا اضافه کنید، و این مهمترین مورد خواهد بود.

اگر همچنان تصویر کوچک اشتباه را نشان می دهد، ممکن است مجبور شوید فیس بوک را ریست کنید.

با استفاده از ابزار debug tool فیس بوک

ابزار debug tool فیس بوک ساده ترین راه برای رفع مشکلات با فیس بوک است.

به سادگی نشانی اینترنتی پست وردپرس خود را کپی کنید و در ابزار debugger قرار دهید. شایع ترین خطایی که ممکن است شما بینید:

Provided og:image is not big enough. Please use an image that’s at least 200×۲۰۰ px. Image ‘http://example.com/uploads/2014/06/some-image-from-article.jpg’; will be used instead.

در اینجا چه اتفاقی می افتد؟ اگر تصاویر دیگری داخل مقاله وجود داشته باشد، فیس بوک از آن تصاویر استفاده می کند. برای بعضی از دلایل ناشناخته، فشار دادن دکمه اشکالزدایی دوباره در همان URL این خطا را ایجاد می کند.

منبع:wpbeginner.com

سوالی دارید؟ سوالتون رو در نظرات مطرح کنید 🙂 

مطالب مرتبط:

کلیدهای میانبر در وردپرس

جستجوی سریع مطالب در وردپرس

افزونه ارسال لینک دانلود به ایمیل

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات: قالب چندمنظوره وردپرس– ویدیو آموزشی