گاهی اوقات برای شما هم پیش می آید که فروشگاه اینترنتی تان فروش کمی دارد و دلایل آن را نمی دانید و همچنین نمی دانید چگونه فروش خود را افزایش دهید. باید این نکته را در نظر داشته باشید که یک وجه تمایز بین سایر فروشگاه ها، می تواند بزرگترین قدم برای شما باشد. فروشگاه اینترنتی خاص با محصولات متمایز همیشه به یاد ماندنی است. برای افزایش فروش فروشگاه، مهم ترین عامل وب سایت می باشد که بازتابی از کسب و کارتان می باشد. در حقیقت شما باید در وب سایت خود ایده خاصی را ارائه دهید. و همچنین به مشتریان خود توضیح دهید که چرا نیاز های آن ها را فراهم می کنید.

افزایش فروش

۱۰ روش افزایش فروش فروشگاه اینترنتی

برای افزایش ترافیک سایت از روش هایی استفاده نمایید: بالا رفتن بازدید از سایت باعث بهبود فروش در وب سایت می شود. استفاده از تبلیغات کلیکی، بهینه سازی در موتورهای جستجو و همچنین تبادل لینک با دیگر سایت ها، تبلیغات آفلاین، بازاریابی مقاله و تبلیغات در وب سایت Ezine می تواند به شما در این کار کمک کند.

وب سایت حرفه ای داشته باشد: مهم ترین ابزاری که شما برای فروش در اینترنت دارید، وب سایت می باشد. وب سایتی که کاملا حرفه ای باشد قطعا بازدیدکنندگان زیادی خواهد داشت و احساس اولیه ای که شما با وب سایت خود در بازدیدکنندگان ایجاد می کنید، تعیین می کند که آن ها از سایت شما خریداری خواهند کرد یا خیر! وب سایت حرفه ای برای مشتری باید جذاب و سازمان یافته باشد و به سرعت بارگذاری شود.

گواهی نامه های اعتباری خود را به مشتریانتان نشان دهید: این کار باعث به دست آوردن اعتماد بازدیدکنندگان می شود. اعتماد آن ها باعث می شود تا آن ها از وب سایت شما خرید کنند. با رضایت مندی مشتریان می توانید اطمینان آن ها را نسبت به خود و تولیدات خود جلب نمایید. جهت معرفی گواهی نامه های اعتباری خود می توانید صفحه ای را در وب سایت خود به آن تخصیص دهید. پس فراموش نکنید که قابلیتی را برای مشتریان قرار دهید تا در مورد وب سایت شما انتقاد کنند و رضایت مندی یا عدم رضایت خود را اعلام کنند.

از تیترهای جذاب استفاده کنید: استفاده از تیتر های جذاب، باعث جلب خوانندگان به ادامه مطلب می شود. بنابراین نقاط کلیدی مطالب را طوری ارائه دهید که به صورت ساده ای قابل مشاهده باشند. همچنین از پاراگراف های کوتاه و در عین حال آسان استفاده نمایید و نکات مهم در سرفصل ها را ارائه دهید.

از تصاویر گرافیکی در وب سایت درست استفاده نمایید: استفاده از تصاویر گرافیکی و انیمیشنی باعث می شود تا سرعت لود شدن سایت پایین بیاید. اگر سرعت سایت پایین آید باعث می شود که مشتریان سایت را ترک کنند. پس بنابراین سعی کنید کمتر از تصاویر استفاده کنید و به افزایش کیفیت محتوا اهمیت دهید.

قابلیت دسترسی راحت به صفحات وب را به مشتریان دهید: دسترسی راحت به صفحات دیگر در وب سایت شما باعث افزایش فروش می شود پس به آسانی به آن ها این اجازه را بدهید. از تصاویر گرافیکی می توانید به همراه دستورالعمل استفاده نمایید. در این صورت آنچه شما تمایل به انجام آن توسط بازدیدکننده دارید، به خوبی درک خواهد شد.

بیشتر بدانید:  بهترین تکنیک های سئو در سال ۲۰۱۹

بخش های آموزشی رایگان راه اندازی کنید: برای برقراری تعامل دو طرفه بین کالا ها و خدمات شما با بازدید کنندگان، بهترین جایگاه وب سایت شماست. شما باید مشتریان خود را قانع کنید که آن ها به به کالا یا خدمات وب سایت شما نیاز دارند. پس از طریق ترفند های خود این کار را انجام دهید. ارائه مقالات، آموزش ها، کتاب های الکترونیکی رایگان و یا دوره های آموزشی خودکار آنلاین می تواند بخش های آموزشی رایگان سایت شما باشد.

اهداف خود و شناخت کامل بازار هدف و مشتریان را تعیین کنید: مطالب و موضوعات سایت را متناسب با هدف مشتریان ارائه دهید. و همچنین اهداف خود را بشناسید تا موفق شوید. اگر مشتری هدف خود را در سایت شما بیابد، محصولات شما را قطعا خریداری می کند.

قرعه کشی و اهدای جوایز در سایت برگزار کنید: برای ایجاد انگیزه در مشتریان، اطلاعات مهم ، پیشنهاد تخفیف ویژه و شرکت در قرعه کشی عرضه نمایید. همچنین تاثیر مثبتی در بازاریابی ایمیل می تواند داشته باشد. با هدایای نفیس در قرعه کشی دیگران را به سمت برند خود جذب نمایید. البته به حد وسع خود مسابقات را برگزار نمایید.

نمونه کار یا نمونه آزمایشی کالای خود را تهیه کنید: با ین کار می توانید فروش خود را در وب سایت افزایش دهید. به عنوان نمونه اگر شما ارائه دهنده خدمات بهینه سازی موتورهای جستجو گر هستید. یک تحلیلگر رایگان متا تگ برای وب سایت خود تهیه کنید. مثال دیگری از این دست شرکتی بود که نرم افزار های تولید کتاب الکترونیکی طراحی می کرد و این اجازه را به بازدیدکننده می داد که نسخه آزمایشی این نرم افزار را دانلود کند و حداکثر با ظرفیت ۲ صفحه بوسیله آن کتاب الکترونیکی طراحی کند. این قبیل کار ها باعث رضایت مندی مشتری می شود.

جمع بندی برای افزایش فروش فروشگاه

طراحی یک سایت حرفه ای عامل مهمی در کسب موفقیت می باشد. اهداف خود را مشخص کنید و به دنبال آن باشید. همچنین با توجه به موارد ذکر شده و رعایت اصول بالا و ارائه نمونه کار های باکیفیت و محصولات فوق العاده، به افزایش فروش و پیشرفت بازاریابی خود کمک خواهید کرد. قیمت های مناسب و محصول جذاب و فرصت های اسثنایی برای خرید راه های موفقیت شما می باشد.

امیدوارم از این مقاله بهره کافی را برده باشد.

مطالب مرتبط:

نکاتی در مورد مدیریت که شما را به رهبری فوق العاده تبدیل می کند

توصیه هایی برای بهتر شدن طراحی فروشگاه اینترنتی

اصول ارتباط با مشتریان جذب مشتری و فروش بیشتر

هر آنچه که درباره بازاریابی اینترنتی باید بدانیم!

منبع: تیک تم- ارائه دهنده مقالات: ویدیو آموزشی- قالب وردپرس- ایمیل مارکتینگ