با سلام به شما دوستان عزیز، امروز به بررسی یک خطای نسبتا ساده یعنی خطای Maximum Execution Time Exceeded می پردازم و توضیحاتی در مورد دلایل وقوع آن و البته راه حل هایی برای برطرف کردنش ارائه می دهم.

اگر شما این پیام ها را دریافت می کنید “Maximum execution time of 30 seconds exceeded” زمان اجرا ۳۰ ثانیه بیشتر از حداکثر تعیین شده است یا “Maximum execution time of 60 seconds exceeded” زمان اجرا ۶۰ ثانیه بیشتر از حداکثر تعیین شده است، خواندن این مقاله می تواند برایتان مفید باشد.

خطای Maximum Execution Time Exceeded گر چه خطایی نسبتا ساده است، اما برای مبتدیان می تواند واقعا خسته کننده باشد و به همین دلیل ارزش بررسی کردن را دارد.

دلایل رخ دادن خطای Maximum Execution Time Exceeded چیست؟

اصولا وردپرس به طور عمده در زبان برنامه نویسی PHP کد نویسی شده و برای جلوگیری از سوء استفاده از سرورهای وب، برای اجرای یک اسکریپت PHP محدودیت زمانی تعیین شده است.
برخی از ارائه دهندگان میزبانی وب وردپرس این مقدار را در بالاترین سطح تنظیم کرده اند در حالی که برخی دیگر ممکن است آن را در سطح پایین تری یا حتی پایین ترین سطح ممکن تنظیم کنند. هنگامی که یک اسکریپت اجرا می شود و زمان اجرا شدنش بیشتر از حداکثر زمان مجاز طول می کشد خطای Maximum Execution Time Exceeded رخ می دهد.

نحوه رفع خطای Maximum Execution Time Exceeded

آموزش رفع خطای Maximum Execution Time Exceeded
خطای Maximum Execution Time Exceeded

دو روش برای حل این خطا وجود دارد:

  • فایل .htaccess را به صورت دستی ویرایش و خطا را برطرف کنید.
  • ویرایش فایل .htaccess را بوسیله یک افزونه انجام دهید.

روش ۱: ویرایش فایل htaccess به صورت دستی

به سادگی با استفاده از FTP client به وب سایت خود متصل شوید.
فایل .htaccess شما در پوشه ی مشابه پوشه wp-content یا wp-admin قرار دارد.
این خط را به فایل htaccess اضافه کنید:

بیشتر بدانید:  افزونه Jetpack در وردپرس چیست؟ (معرفی و آموزش)

این کد به سادگی مقدار حداکثر زمان اجرای کد اسکریپت را تا ۳۰۰ ثانیه (۵ دقیقه) تعیین می کند. اگر بعد از انجام این کار باز هم مشکل داشتید می توانید مقدار آن را به ۶۰۰ افزایش دهید.
اگر رفتن به فایل htaccess و تغییر کدها برایتان سخت است یا می ترسید چیزی را به اشتباه تغییر دهید و به مشکل بزرگتری گرفتار شوید، می توانید روش دوم را امتحان کنید.

روش ۲: استفاده از یک افزونه

اگر نمی خواهید فایل htaccess را به صورت دستی ویرایش کنید، می توانید افزونه WP Maximum Execution Exceeded را نصب و فعال کنید.

افزونه WP Maximum Execution Exceeded

افزونه WP Maximum Execution Exceeded  یک افزونه بسیار ساده و موثر است و هیچ بار اضافی ای در وب سایت شما ایجاد نمی کند.  برای رفع خطای Maximum Execution Time Exceeded  فایل .htaccess  را ویرایش خواهد کرد و کد مورد نیاز را به فایل .htaccess  اضافه می کند.

اگر می خواهید این تغییرات حداکثر زمان اجرای کد اسکریپت فقط در مورد خاصی که خطا ایجاد شده تغییر کند و بعد از آن به حالت سابق برگردد باید کدی که توسط افزونه به فایل .htaccess اضافه شده را به صورت دستی حذف کنید. البته لازم نیست فایلها را حذف کنید تا کد حذف شود، برای حذف کد باید افزونه را غیرفعال کنید. د واقع در رابطه با حذف کد هیچ صفحه مدیریتی وجود ندارد.

امیدوارم این مقاله در حل مشکل شما در رابطه با خطای Maximum Execution Time Exceeded مفید بوده باشد.

منبع:wpbeginner.com

سوالی دارید؟ سوالتون رو در نظرات مطرح کنید.

مطالب مرتبط:

قوانین حفاظت از اطلاعات GDPR چیست؟

حملات Brute Force چیست؟

جلوگیری از جریمه شدن سایت توسط گوگل

دانلود افزونه راکت

منبع: تیک‌تم – ارائه دهنده مقالات:قالب فروشگاهی وردپرس فلت سام –  –