سلام در این مقاله به اشتباهات رایج در سئو و راهای پیشگیری از آنها می پردازیم.بهینه سازی وب سایت و وبلاگ شما یک عنصر ضروری از استراتژی بازاریابی محتوا است. در حالی که SEO در حال تغییر است، آن را در برنامه های بازاریابان باقی می ماند، زیرا این یک روش قدرتمند برای آوردن بازدید کننده به سایت های شرکت شما و هدایت آنها به سمت کانال فروش شما است.

اشتباهات رایج در سئو 

با توجه به تغییرات مداوم الگوریتم موتور های جستجو به ویژه گوگل و آپدیت های پیاپی آن بهینه‌سازی یک سایت (سئو) یک فرآیند مدت‌دار و دائمی است که سبب می‌شود یک وب‌سایت در نتایج جستجو به رتبه مناسبی برسد و بازدید ارگانیگ سایت به میزان زیادی افزایش یابد.

گوگل برای انتخاب بهترین سایت و رتبه‌بندی سایت ها در نتایج جستجو از الگوریتم های فراوانی استفاده می‌کند،وبمستر‌ها و افراد متخصص در حوزه سئو با توجه به علم، تجربه و آشنایی که با الگوریتم‌ها دارند تلاش دارند که سایت ها را به گونه‌ای بهینه‌سازی کنند که بر اساس معیار های گوگل باشند و در صدر نتایج نمایش داده شوند.

در اصول بهینه‌سازی سایت اشتباه رایج در سئو وجود دارد که باید از آن‌ها پرهیز کرد در ادامه به بررسی آن‌ها و ارائه راهکار مناسب می‌پردازیم.

 اشتباهات رایج در سئو
اشتباهات رایج در سئو

عدم استفاده از تگ alt

یکی از نکاتی که در بهینه‌سازی سایت بسیاری از وبمستر ها به آن توجه کافی نمی‌کنند.استفاده از تگ alt یا همان متن جایگزین عکس هست. این روش به طور محسوسی روی افزایش ترافیک از طریق جستجوی تصاویر گوگل تأثیر دارد.بنابراین برای تصاویر سایت خود تگ alt مناسب استفاده کنید و تا حد ممکن کلمه کلیدی مقاله خود را در تگ alt تصاویر هم به کار ببرید.

عدم نام‌گذاری فایلها

مدیا سایت شما که شامل فرمت های مختلفی از قبیل فیلم،عکس،صوت،کتاب های الکترونیکی است.از نام مناسب استفاده کنید مثلاً اگر مقاله‌ای در رابطه با سئو می‌نویسید و یک عکس در آن مقاله استفاده کرده باشید باید بجای نام آن عکس (Untiteled01. png) از یک نام متناسب با کلمه کلیدی نوشته مانند (seo.png) استفاده کنید.

این کار را برای تمامی مدیا های موجود در سایت خود انجام دهید.با این روش می‌توانید برای کلمه کلیدی مورد نظر خود را بهینه کنید و رتبه بهتری کسب نمایید.

ایجاد محتوا که در مورد کلمات کلیدی شما نیست

یکی دیگر از یکی از اشتباهات رایج در سئو ایجاد محتوا که در مورد کلمات کلیدی شما نیست. در جستجوگرها بهینه سازی محتوا است که در واقع در مورد کلمات کلیدی شما نیست. مشکل این است که شما میخواهید یک کلمه کلیدی خاص را رتبهبندی کنید، اما شما نمیتوانید متن را در موضوع مورد نظر خود تمرکز کنید. موتورهای جستجو مانند گوگل می خواهند به کاربران خود با محتوای مناسب تر برای شرایط جستجوی کاربران خدمت کنند. بنابراین، اگر محتوای شما به نیازهای کاربر پاسخ ندهد، رتبه بندی خوبی نخواهد داشت.

بیشتر بدانید:  تفاوت بین تگ Alt و Title در تصاویر چیست؟

این اشتباه اغلب نتیجه تلاش برای متناسب کردن چند موضوع مختلف در یک قطعه محتوا است، کار با کیفیت پایین را فقط به خاطر شامل کلمات کلیدی یا بهینه سازی برای چندین کلید واژه در یک مقاله انجام می دهد. هدف اصلی شما باید محتوای محتوا باشد که واقعا مطابق با سوالات و نیازهای مخاطبان مورد نظر شما باشد، از جمله استفاده از شرایط جستجو مناسب. سپس موتورهای جستجو قادر به ردیابی محتوای شما به عنوان مطابقت با کلمه کلیدی شما برای بهینه سازی هستند.

عدم به‌روزرسانی مداوم سایت

یکی از تکنیک های مدیران سایت های موفق بروز رسانی مداوم سایت است زیرا موتور های جستجو اهمیت ویژه‌ای به بروز رسانی و تازگی محتوای سایت شما دارند.

برای به‌روزرسانی سایت لازم نیست همیشه محتوای جدید تولید کنید.بلکه می‌توانید با ویرایش محتوای قدیمی سایت خود و درج چندین بند و لینک سازی داخلی و خارجی در صفحات آن را به‌روزرسانی کنید و از دید گوگل سایتی پویا و در حال رشد به نظر برسید.

خرید بک لینک

گوگل به صورت مداوم الگوریتم های خود را اپدیت می‌کند و هر آپدیت به معنای هوشمندتر شدن و اصلاح ایرادات قبل است مثل گذشته نیست که با خرید فله‌ای بک لینک در زمان کوتاهی در نتایج بالا آمد،الگوریتم های گوگل تمامی لینک های سایت شما را بررسی می‌کنند و موارد مشکوک را بررسی می‌کنند و طرف دیگر هم یک تیم انسانی از افراد خبر لینک های ساخته‌شده برای سایت ها را به صورت دستی بررسی و کنترل می‌کنند و در نهایت سایت متخلف با جریمه گوگل مواجه خواهد شد.

لینک سایت شما باید به صورت طبیعی و از سایت های مرتبط با حوزه کاری شما ساخته شود.برای مثال اگر سایت شما پزشکی است نباید از سایت املاک لینک بگیرید، چون ربطی به موضوع سایت شما ندارد.

تمرکز بر موتورهای جستجو و غافل شدن از کاربران

درست است که بهینه سازی مطالب سایت از اهمیت بالایی برخوردار است ولی بازدیدکنندگان سایت شما مهم‌تر هستند. فعالیت هایی که در زمینه سئو انجام می‌دهید نباید کیفیت و زیبایی ارائه مطالب به کاربران را تحت تاثیر قرار دهند، زیرا موجب خروج کاربران از سایت شما و عدم بازگشت آنها می‌شود.

هنوز مشکل دارید؟!

در نظرات مشکل خودتون رو مطرح کنید 🙂

مطالب مرتبط:

قوانین حفاظت از اطلاعات GDPR چیست؟

حملات Brute Force چیست؟

جلوگیری از جریمه شدن سایت توسط گوگل

دانلود افزونه راکت

منبع: تیک‌تم – ارائه دهنده مقالات:قالب فروشگاهی وردپرس فلت سام – –