سلام به تیک تم خوش آمدید.در این مقاله به مراحل لازم جهت موفقیت سئو برای استارتاپ ها می پردازیم.جستجوگرها می توانند به راه اندازی روزافزون کمک کنند تا حضور آن ها و اهداف کسب و کار را برآورده کنند. در اینجا نحوه شروع به کار یک استارتاپ با بهینه سازی موتورهای جستجو و مناطقی که باید تمرکز داشته باشیم.را توضیح خواهیم داد.

نکات کلیدی سئو سایت برای یک استارت آپ

سئوی خوب و حرفه ای یکی از استراتژی هایی است که می تواند به استارتاپ ها برای رسیدن به اهدافشان و تقویت جایگاهشان در اینترنت کمک کند. در این مطلب یاد می گیریم که چطور بهینه سازی موتورهای جستجو را شروع کرده و بر چه حوزه هایی متمرکز شویم.

معمولا استارتاپ های تازه کار در پیدا کردن منابع و زمان لازم برای تمرکز بر فعالیت های مختلفی که تجارت شان را به سطوح بالاتر می رساند، مشکل دارند. همچنین ممکن است بین انبوه کارهایی که دارند، غرق شده و نتوانند تصمیم بگیرند که کار را از کجا شروع کنند.

نکات کلیدی سئو سایت برای یک استارت آپ
نکات کلیدی سئو سایت برای یک استارت آپ

و می تواند به یک استارت آپ در موفقیتش برای رسیدن به اهداف کسب و کار خود یاری دهد. یکی از معمول ترین چالش های پیش روی اکثر استارت آپ ها یافتن منابع کافی برای مدیریت کردن کارکردهای مختلفی است که می توانند کسب و کار آنها را به سطح بالاتری برسانند. در اکثر مواقع زمانی که کارهای پیش روی اولویت بندی می شوند، سئو اهمیت و اولویت خاصی پیدا نمی کند، اما سئو  در مواردی همانند کارکردهای زیر اهمیت خود را نشان می دهد:

 • تثبیت جایگاه برند استارت آپ
 • رسیدن به طیف مخاطبی وسیع تر
 • ایجاد ترافیک و آگاهی از برند
 • بهبود میزان تعامل با مشتریان
 • ایجاد علاقمندی در مخاطبان

در اینجا مروری خواهیم داشت بر مواردی که می توانند کمک مهمی در این فرآیند باشند.

اهداف خود را تنظیم کنید

نکات کلیدی سئو سایت برای یک استارت آپ
نکات کلیدی سئو سایت برای یک استارت آپ

یکی از مهمترین مراحل در زمان شروع پروژه سئو هماهنگ سازی آن با اهداف بلند مدت سازمان خود است. خیلی مهم است که شما اهدافی را که می خواهید توسط محتوای تولیدی خود به آنها دست پیدا نمائید، مسیرگذاری نمائید.

ین اهداف باید اندازه گیری و شفاف سازی شوند تا نشان دهند چگونه می توانید به اهداف سازمانی خود دست پیدا کنید. به طور مثال:

 • دو برابر کردن تعداد بازدیدکنندگان وب سایت خود در طول یک فصل
 • افزایش سی درصدی ترافیک وبلاگ در طول سه ماه بعد
 • توسعه بیست درصدی فروش تا انتهای سال

جستجوی کلمات کلیدی

زمانیکه اهدف مشخص شد، نوبت به جستجو برای کلیدواژه هائی می رسد که می توانند در توسعه کاری شما تأثیرگذار باشند. شما می توانید با لیست ایده آل خود شروع کنید، با کلید واژه هائی که می خواهید هدف گذاری کنید.

معمولا این لیست شامل تعداد زیادی کلیدواژه عمومی است که معمولا گرفتن جایگاه اول در نتایج جستجو با این کلیدواژه های عمومی کاری دشوار خواهد بود. قدم بعد استفاده از ابزارهائی است که بتوانند به شما بر اساس جستجوهای واقعی کاربران کلیدواژه هائی خاص تر نسبت به کلیدواژه های عمومی ارائه دهند.

محتوای موجود خود را تجزیه و تحلیل کنید

قدم مهم بعدی این است که مروری بر محتوای موجود داشته باشند، هر پست وبلاگی که دارید، یا محتوائی که برای بهبود وضعیت کسب و کار خود آماده کرده اید. این فرآیند به شما اجازه می دهد تا در صورتیکه در بخش هائی کمبودهائی دارید به راحتی جبران کنید و بتوانید از موقعیت های خود استفاده حداکثری داشته باشید. اصلاح محتوا می تواند در قالب یک فایل صفحات گسترده باشد که بخش هائی مانند:

 • آدرس صفحه
 • عنوان صفحه
 • متادیسکریپشن
 • تعداد کلمات
 • نوع محتوا
بیشتر بدانید:  افزونه فارسی حمل و نقل ووکامرس Persian WooCommerce Shipping

و مواردی ازاین دست را شامل شود.

کنترل خطاها

وجود ایرادات همیشه بخشی از کار است و می تواند بر کیفیت سئو تأثیرگذار باشد. بنابراین توجه به این بخش می تواند کمک بزرگی در افزایش جایگاه وب سایت در موتورهای جستجو داشته باشد، که می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • محتوای تکراری
 • تصاویری که به درستی نمایش داده نمی شوند
 • صفحات با ایرادات ۴۰۴
 • لینک های شکسته

صفحه خطا ۴۰۴ 

صفحه ای که دیگر کار نمی کند می تواند بر رتبه بندی سایت شما در موتورهای جستجو تاثیر بگذارد، بلکه تجربه کاربر و تعامل. اگر شما به تازگی مهاجرت کرده اید یا هر URL را تغییر داده اید، ممکن است لازم باشد هر صفحه ۴۰۴ خطایی را که از آن آگاه نیستید بررسی کنید.

در حقیقت، شما حتی می توانید آنها را به یک دارایی بازاریابی محتوا تبدیل کنید یا یک عنصر سرگرم کننده برای آنها اضافه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد، راهنمای عالی استوارت شو را ببینید «نحوه ایجاد ۴۰۴ صفحه کامل».

لینک های شکسته

همانطور که با تصاویر شکسته شده، لینک های خراب می توانند شهرت سایت شما را آسیب برسانند، بلکه تجربه کاربر را نیز در بر دارد. یک لینک شکسته می تواند رتبه بندی صفحه شما را تحت تاثیر قرار دهد. خوشبختانه یافتن پیوندهای شکسته آسان است و آنها را با ابزارهایی مانند جستجوگر Spider Screaming Frog و Moz Pro پشتیبانی می کند.

 بهبود محتوا

راه های زیادی وجود دارد شما می توانید محتوای خود را برای نتایج موتورهای جستجو بهینه سازی نمائید. مواردی مانند انچه در زیر آورده می شود می توانند بخشی از این بهبود محتوا باشد:

 • اصلاح ساختار آدرس صفحه وب سایت
 • عنوان صفحه
 • فرمت صفحات
 • متا تگها

عنوان

عنوان هر صفحه باید روشن، مختصر و توصیفی باشد. این می تواند هر دو ترافیک را روی صفحه خود بهبود دهد، بلکه رتبه بندی را فراهم می کند که بقیه متن با انتظارات عنوان منطبق باشد.

فرمت 

تمرکز بر روی قالب بندی صفحه شما می تواند خزیدن برای موتورهای جستجو را تسهیل کند، در حالی که خوانایی خوانندگان نیز را افزایش می دهد. به عنوان مثال، عنوان ها می توانند اسکن محتوا را ساده تر کنند، تجربه ای نرم و صحیح و یک ساختار واضح ایجاد کنند.

برچسب های متا

برچسب های متا عناصر HTML هستند که موتورهای جستجو و بازدیدکنندگان محتوای شما را پیدا می کنند. این چیزی است که آنها می توانند در یک موتور جستجو ببینند و در نتیجه، ارزش گذاری در تعداد محدودی از کاراکترها مهم است. عنوان و شرح باید موضوع را کاملا توضیح دهد؛ در اینجا چند نمونه برای کمک به توصیف های بهتر شما ایجاد شده است.

هنوز مشکل دارید؟!

در نظرات مشکل خودتون رو مطرح کنید 🙂

مطالب مرتبط:

قوانین حفاظت از اطلاعات GDPR چیست؟

حملات Brute Force چیست؟

جلوگیری از جریمه شدن سایت توسط گوگل

دانلود افزونه راکت

منبع: تیک‌تم – ارائه دهنده مقالات:قالب فروشگاهی وردپرس فلت سام – –