رنگ ها نیز می توانند مهم ترین بخش طراحی بنر به حساب بیایند. طراحان بنر به خوبی می دانند که رنگ در وب سایت تا چه حدی مهم است و به قدرت آن اعتقاد بسیاری دارند. هر برند دارای هویتی است و بازاریابان باید بدانند که هویت برند آن ها در ذهن مخاطب چه نقشی می تواند داشته باشد. با استفاده از رنگ ها می توانید به سایت خود زیبایی دهید. در حقیقت رنگ ها به وب سایت شما روح می بخشد. رنگ هایی که برای سازمان و برند انتخاب شدند نقش مهمی در پشتیبانی و ایجاد شخصیت برند ایفا می کنند.

در ادامه در مورد رنگ ها برای طراحی بنر صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید…

تاثیر رنگ در  طراحی بنر تبلیغاتی

با استفاده از رنگ ها در طراحی بنر روی عناصر گرافیکی، باعث جذاب تر و زیباتر شدن بنرتان می شود. شما باید بدانید که رنگ را در ارتباط با هویت و شخصیت برند و با در نظر گرفتن جایگاه و به اصول انتخاب نمایید. این کار برای جذب مخاطب و کاربر پسند بودن، یک عامل مهم به حساب می آید. اگر اصول رنگ ها را رعایت نکنید، ضربه بزرگی به تبلیغات خود وارد می کنید. با این حال، برای آنکه طراحی لوگو یا بنر و … شما چشم نواز و ماندگار باشد، جدا از توجه به اصول و قوائد طراحی، دقت و استفاده صحیح از رنگ ها تاثیر بسیاری بر روی طراحی شما می گذارد. کمی دقت در این باره، شکست جایگزین پیروزی در تبلیغات خواهد شد.

طراحی بنر

معرفی رنگ های پر استفاده در طراحی بنر

رنگ سبز، حس تازگی و طبیعت

رنگ سبز، رنگ طبیعت است. رنگی ست آرام، صلح آمیز، رشد، رونق، و گاهی اوقات به معنای ثروت آن را می شناسند. این رنگ شناخته شده برای برند هایی که مربوط به صنایع غذایی و طبیعی است. و همچنین حس تازه بودن را به انسان یاد آور می شود .

طراحی بنر

رنگ آبی، رنگی اجتماعی

رنگ آبی، رنگ آرامش است. حس قدرت، اطمینان، ثباتی بودن و اعتماد را به برند ها می دهد. رنگ آبی برای شرکت ها و تبلیغ محصولات تکنولوژی و فناوری، بانک ها، شبکه های اجتماعی، رسانه ها و دیگر صنایع که می خواهند اعتماد خود را بالا ببرند، مناسب است.

احتمالا، هنگامی که نام برند های سامسونگ، بانک صادرات، فیسبوک و توییتر را می شنوید، رنگ آبی لوگوی آن ها در ذهنتان نقش می بندد.

طراحی بنر

رنگ زرد، رنگ آفتاب‌، رنگ طلا و یادآور گنجینه و اشیاء با ارزش

رنگ زرد، رنگ قدرتمندی است و خاصیت درخشندگی دارد. اگر این رنگ بر روی زمینه های تیره بنشیند بسیار جذاب خواهد بود و در این صورت، بین ترکیب رنگ ها بیشترین درخشندگی را خواهد داشت. اگر از رنگ زرد بسیار استفاده کنید ممکن است خطرناک باشد و پشم مخاطب را اذیت کند به همین دلیل بهتر است متعادل باشد و با دیگر رنگ ها آمیخته شود. این رنگ را برای صنعت ها می توا استفاده کرد، مانند حمل و نقل، خدمات پست و ارسال کالا و همچنین کسب و کارهای که تصمیم‌گیری سریع مشتریان در مورد خرید برایشان مهم است، استفاده کنید.

طراحی بنر

رنگ قرمز، رنگ احساس

رنگ قرمز، رنگ شور و هیجان است. رنگ بیان احساس قدرتمندی است و عشق و هیجان، سرعت و تحریک را به بنر می بخشد. برای رساندن شخصیت و نوع مفاهیم در بنر و تبلیغات، این رنگ باید در هر دو زمینه محصول و تبلیغات استفاده و حمایت شود. رنگ قرمز بیشتر در صنایع غدایی، سرگرمی و خرده فروشان به کار می رود و مفهوم ضرورت را نیز بیان می کند.

بیشتر بدانید:  افزونه ساخت نقشه سایت در وردپرس

طراحی بنر

رنگ سیاه، رنگ قدرت

از لحاظ فنی، سیاه رنگ نیست، بلکه عدم وجود رنگ است. بسیاری از برند ها از ترکیب رنگ سیاه و سفید برای تبلیغات و یا رنگ سیاه ساده برای طراحی لوگو استفاده می کنند. رنگ سیاه با ترکیب رنگ های سفید و زرد بسیار جذاب به نظر می آیند. این رنگ پیام قدرت، اعتماد، و پیچیدگی همراه با راز و کنجکاوی را داراست. رنگ سیاه مناسب برای شرکت های با احساس جسور و قدرت، فناوری، روزنامه نگاری، و مجله و شرکت های ورزشی می باشد.

طراحی بنر

رنگ قهوه‌ای، رنگی با اصالت

رنگ قهوه ای، رنگ آرامش است. کلاسیک و سنتی و لوکس از هویت های این رنگ می باشد که از زمان های دور این ثبات را در خود حفظ کرده است. این رنگ در برند هایی که روی تاریخ غنی خود در صنعت تمرکز می کنند، استفاده می شود. در برند هایی مانند مد، خرده فروشی و سرویس هایی که خدمات لوکس را ارائه می‌دهند، استفاده بسیاری می شوند.

طراحی بنر

رنگ سفید، یادآور پاکی

رنگ سفید، رنگ خلوص نیت و سادگی است. اما این رنگ برای حفظ تعادل خود باید با رنگ های دیگر ترکیب شود و نباید تنها باشد. این رنگ مورد استفاده است در صنعت مراقبت های بهداشتی، صنعت دارو های پزشکی، و برند های فناوری اطلاعات و تکنولوژی قدرتمند. شرکت اپل از رنگ سفید بسیار حرفه ای در ظراحی بنر و تبلیغات خود استفاده کرده است.

طراحی بنر

رنگ صورتی، برای تاثیر گذاری و مراقبت

رنگ صورتی، برای مراقبت است. این رنگ برای شرکت هایی مناسب است که خریداران آن ها دختران کوچک و نوجوان می باشد. و همچنین می توانید برای شرکت های آرایشی و بهداشتی از آن استفاده نمایید و این رنگ می تواند به بانوان حس مراقبت را منتقل کند و آن ها را جذب خود نماید.

طراحی بنر

رنگ نارنجی، رنگ جوانی

رنگ نارنجی به همراه خود خلاقیت و اشتیاق دارد. این رنگ به دوستی دعوت می کند و صمیمیتی خاص دارد. می توان نارنجی را به کلی استفاده کرد یا با رنگ های دیگر ترکیب نمود. حجم زیادی از این رنگ را برای طراحی بنر می توان به کار برد تا برای گروه جوانان جلب توجه کند. برای اهداف متعادل سازی و یا برجسته سای موضوع خاص، رنگ نارنجی را در کنار رنگ های سیاه و سفید یا خاکستری بکار برید. برای نمونه می توانید، لوگو شرکت های سن ایچ، فانتا و هارلی دیویدسون را مشاهده نمایید.

طراحی بنر

رنگ بنفش، رنگی برای اعتبار و اعتماد

رنگ بنفش، رنگی برای خلاقیت است. در استفاده از این رنگ می توان میل به پیشرفت نمود و همچنین با استفاده از این رنگ به کشف و کنجکاوی در طراحی بنر می پردازیم. این رنگ غیر ممکن را ممکن می کند و جسورانه است. پس شخصیت برند پشت این رنگ، باید همین روحیه پیشرو و خلاقانه را داشته باشد. این رنگ برای شرکت های نام برده مورد استفاده قرار می گیرد، مانند: محصولات کودکانه، بانک، داد و ستد، بیمه و شرکت های مسئولیت پذیر.

طراحی بنر

امیدوارم توضیحات رنگ ها در طراحی بنر تبلیغاتی کمکتان کند و این مطالب مورد استفاده شما قرار گیرد.

مطالب مرتبط:

۱۵ نکته برای بنر تبلیغاتی خوب و موفق

معرفی ۲۰ سایت برای دانلود رایگان وکتور

اصول ارتباط با مشتریان جذب مشتری و فروش بیشتر

هر آنچه که درباره بازاریابی اینترنتی باید بدانیم!

منبع: تیک تم- ارئه دهنده مقالات: ویدیو آموزشی- وردپرس- وبلاگ