سلام به تیک تم خوش آمدید.در این مقاله به معرفی سئو منفی می پردازیم.اخیرا در زمینه سئو سایت موضوع سئو منفی پررنگ تر از قبل شده است. سئو منفی به فعالیت هایی گفته می شود که باعث کاهش رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو و همچنین کاهش بازدیدکنندگان سایت را به همراه دارد. حال امکان دارد این فعالیت ها یا از طرف خودتان باشد یا هم از طرف رقیبان تان برای مقابله با موفقیت تان.خرید و فروش بک لینک یکی از فعالیت هایی است که گوگل وب سایت را جریمه می کند. درنتیجه لینک هایی که برای سایت خود کسب می کنیم می تواند مشکلاتی را برای ما به وجود آورد. پس ممکن است دیگران لینک هایی را به سایت ما بدهند که ما دچار مشکل شویم. اینجاست که سئو منفی وارد می شود.

سئو منفی چیست؟

به بیان ساده، سئوی منفی یا Negative SEO به مجموعه‌ی اقدامات غیراخلاقی و سیاهی گفته می‌شود که رقبا یا خرابکاران برای ضربه زدن به جایگاه شما در نتایج جستجو در پیش می‌گیرند.سئو منفی یا سئوی سیاه نقطه‌ی مقابل سئوی مثبت است. در سئوی مثبت، تمرکز فرد بر روی بهره‌گیری از امکانات و قواعد سئو در جهت ارتقاء رتبه و جایگاه وبسایت خود و بالاتر ایستادن از رقبا است. اما سئوی منفی به بیان عامیانه یعنی زدن به زیر میز بازی و در پیش گرفتن اقداماتی غیراخلاقی برای به زیر کشیدن رقیب در نتایج جستجو!

سئو منفی
سئو منفی

آیا سئو منفی واقعاً یک تهدید است؟

شک نکنید. سئو منفی واقعاً وجود دارد و هزاران وب‌سایت وجود دارد که ناخودآگاه دچار این مسئله شده‌اند و حتی بعضی‌ها نیز مجبور شدند که سایت خود را هم نیز ببندند. پس این مسئله یک تهدید جدی است و باید سعی کنید در دام آن گرفتار نشوید.

آیا سئو منفی واقعاً امکان‌پذیر است؟

همه می‌دانیم که عملکرد ضعیف و ناقص در سئو می‌تواند به جایگاه شما در نتایج جستجو آسیب بزند، مثلاً اگر به وب‌سایت‌های بی‌کیفیت لینک‌ بدهید یا حتی از سایت‌های بی کیفیت لینک بگیرید، نتیجه عکس خواهند داد. پس منطقی است که فرض کنیم اگر شخص دیگری همین سئوی ضعیف یا مخرب را به اسم شما انجام دهد و آنقدر هوشمندانه این کار را بکند که گوگل متوجه نشود، سئوی سیاه یا منفی هم امکان‌پذیر است.بنابراین پاسخ سوال بالا این است که: بله، سئوی منفی امکان‌پذیر است و اگر به قدر کافی پیچیده و هوشمندانه انجام شود، تشخیص آن برای گوگل دشوار و گاهی امکان‌ناپذیر است.با این حال، این موضوع نباید موجب وحشت شما شود چرا که سئوی منفی اقدامی آن قدر زمان بر است و احتیاج به انرژی دارد که اصولاً اتفاقی رایج نیست، اما به هر حال اگر رقبای سرسختی دارید و مدتی طولانی در برخی کلمات کلیدی از آنها بالاتر ایستاده‌اید، بد نیست این احتمال بدبینانه را همواره گوشه‌ای از ذهن خود داشته باشید.

بیشتر بدانید:  افزونه گفتگو برای مدیران وب سایت وردپرس با Author Chat

نشانه هایی از سئو منفی بر وب سایت

یک وبمستر و مدیر سایت می تواند با استفاده از ابزارهای مدیریتی مانند Google webmaster رفتارهای مشکوک دیگران برای ایجاد سئو منفی در سایت خود را شناسایی کنید. نمونه هایی از این نشانه های به وجود آمده عبارتند از:
• دریافت تعداد زیادی بک لینک از دامنه هایی مانند biz ، .p. و … . همه ی این لینک ها غیرطبیعی نیستند ولی برای یک سایت ایرانی دریافت بک لینک زیاد از این گونه آدرس ها کاملا غیرطبیعی خواهد بود.
• دریافت تعداد زیادی بک لینک از وبلاگ های غیر مرتبط
• دریافت بک لینک از سایت های غیر اخلاقی

هنوز مشکل دارید؟!

در نظرات مشکل خودتون رو مطرح کنید 🙂

مطالب مرتبط:

قوانین حفاظت از اطلاعات GDPR چیست؟

حملات Brute Force چیست؟

جلوگیری از جریمه شدن سایت توسط گوگل

دانلود افزونه راکت

منبع: تیک‌تم – ارائه دهنده مقالات:قالب فروشگاهی وردپرس فلت سام – –