بهینه کردن تبلیغات با استفاده از تکنیک های CRM

تکنیک های CRM به ما کمک میکند بتوانیم تبلیغات خود را بهینه کنیم. تعاملاتی که در وب‌سایت‌ها انجام میشوند، خریدها، پاسخ به سؤالات نظرسنجی و اعمال آنلاین دیگر، به بازاریابها کمک میکند تا اطلاعات بیشتری درباره‌ی مشتریان و مخاطبان هدف کسب کنند جز داده با ارزش حساب میشوند. بازار یابان با استفاده از مجموعه‌ای از این داده‌ها، میتوانند کمپین‌های تبلیغاتی خود را بهینه کنند و برای هر دسته از مشتریان تجربه‌های ویژه‌ای ایجاد کنند که بر آن ها تأثیرگذار باشد.

مشخص است که تبلیغات در کسب‌وکارهای جدید به شیوه‌های سنتی امکان‌پذیر نیست. با پیشرفت تبلیغات آنلاین و فناوری‌های شخصی‌سازی، اکنون بازاریابان میتوانند با اطلاعاتی که از مشتریان خود به دست میاورند و جمع‌آوری داده‌های مربوط به آن ها، برنامه‌های تبلیغاتی خود را بصورت بهینه اجرا کنند. یکی از قدرتمندترین تکنیک‌ هایی که با استفاده از داده‌های جمع‌آوری شده از مشتریان میتواند به برندها کمک کند تا کمپین‌های تبلیغاتی آگاهانه‌تری راه‌اندازی کنند، استفاده از نرم‌افزارهای CRM (مدیریت ارتباط با مشتری) است.

تکنیک‌ های زیادی در زمینه‌ی بازاریابی CRM وجود دارند. در اینجا چند نمونه از آن ها را بررسی میکنیم که میتوانند در هر کمپین بازاریابی دیجیتال مورد استفاده قرار گیرند. با بکارگیری آنها میتوانید تفاوت موثری در کسب و کار خود ایجاد کنید.

CRM techniques

مراحل بهینه‌سازی کمپین‌های تبلیغاتی با استفاده از تکنیک CRM

مرحله‌ی اول: بر عملکرد خودتان نظارت کنید.
برای هر بازاریابی معیارهای ثبت و دسته‌بندی سرنخ‌ها و ردیابی آنها حیاتی است، به‌ ویژه برای کسب‌وکارهایی که فرایند فروش در آن ها پیچیده و طولانی است. سیستم CRM شما باید قابلیت ردیابی سرنخ‌هایی را که از طریق تلفن، ایمیل، وب‌سایت و تبلیغات ایمیل به دست آمده‌اند داشته باشد. این سرنخ‌ها باید از لحاظ کمی و کیفی تجزیه و تحلیل شوند تا معلوم شود که کدام سرنخ‌ها واجد شرایط تبدیل شدن به مشتری واقعی هستند. اگر سیستم CRM شما این قابلیت را ندارد، باید از تیم فروشتان بخواهید این کار را بصورت دستی انجام دهند. کاری که شاید ارزشش را داشته باشد اما وقت بسیار زیادی از تیم فروشتان را می‌گیرد که میتوانست برای تمرکز روی فروش صرف کند.

بیشتر بدانید:  بهترین روش‌ها برای پیدا کردن مک آدرس در اندروید

مرحله‌ی دوم: تقسیم‌بندی‌های خودتان را محدود کنید.

یکی از روش‌های مهم برای جلوگیری از کاهش عملکرد مطلوب کمپین‌های تبلیغاتی این است که فهرست مشتریان بالقوه‌ی خود را به بخش‌های کوچک تر تقسیم‌ بندی کنید. یکی از روش‌های نادرستی که بسیاری از بازاریابان به کار می‌گیرند این است که حجم زیادی از پیام‌ های تبلیغاتی را به تعداد کمی از مشتریان بالقوه ارسال می‌کنند، بدون توجه به اینکه آیا پیام‌ های ارسالی مناسب آن ها هست یا نه. برای بهبود این مشکل کافی است مشتریان را به بخش‌ های جداگانه تقسیم‌ بندی کنید. در صورتی که این کار را به صورت دقیق انجام داده باشید، متوجه بهبود وضعیت کمپین‌ های تبلیغاتی خود خواهید شد.

مرحله‌ی سوم: پیام‌ های خودتان را تنظیم کنید.
پس از آن که تقسیم‌ بندی‌های مناسب را ایجاد کردید، حال میتوانید پیام‌های تبلیغاتی خود را تنظیم کنید و با ارسال آزمایشی مدل‌ های مختلفی از آن ها، نتایج به دست آمده را بررسی و تجزیه و تحلیل کنید. این پیام‌ ها باید فقط در ظاهر با هم تفاوت داشته باشند و در واقع هدف آن ها باید یکی باشد. این آزمایش‌ ها به شما نشان خواهند داد که هر پیام بر بخش خاصی از مشتریان بالقوه چه تأثیری خواهد داشت. به این ترتیب میتوانید فهرستی بهینه از مشخصات مشتریان خود تهیه کنید.

 

مطالب مرتبط:

آموزش ویدیویی ایمیل مارکتینگ در وردپرس

آموزش نصب قالب وردپرس با بسته آسان نصبی|فیلم

منبع: تیک‌تم – ارائه دهنده: قالب تفریحی وردپرسقالب دایرکتوری وردپرسقالب وبلاگی وردپرس