با سلام، اگر شما هم از کسانی هستید که از مشکل عدم ترجمه در نسخه جدید افزونه یواست سئو کلافه شده اید و به دنبال یک راه حل هستید حتما این مقاله را مطالعه کنید.

افزونه یواست سئو که بدون شک بهترین افزونه‌ سئو و بهینه‌سازی وب‌سایت برای وردپرس هست، در نسخه جدید خود دارای مشکلات ترجمه و فارسی نبودن کل یا بخشی از افزونه هست که در این مقاله راهکارهایی برای حل این مشکل ارائه خواهم کرد تا بتوانید از Yoast SEO Premium با زبان شیرین فارسی برای ارتقا سایتتان در گوگل استفاده کنید.

آنچه خواهید خواند:

۱- انگلیسی ماندن تمام قسمت‌های Yoast با وجود نصب نسخه فارسی!

  • راه حل چیست؟

۲-انگلیسی بودن بخش تحلیل و آنالیز در افزونه یواست سئو 

  • نصب نسخه قبلی کار درستی است؟

انگلیسی ماندن تمام قسمت‌های Yoast با وجود نصب نسخه فارسی!

متاسفانه نسخه جدید افزونه یواست سئو دارای مشکلاتی است که مربوط به ترجمه زبان انگلیسی به سایر زبانهاست. هم چنانکه کاربران فارس زبان این افزونه دیده اند پس از نصب نسخه فارسی افزونه یواست سئو ، به جای روبرو شدن با یک افزونه ترجمه شده، تمام امکانات این افزونه همچنان انگلیسی باقی می ماند.

مشکل درافزونه یواست سئو
افزونه یواست سئو

البته این مشکل مخصوص فارس زبانان نیست بلکه به طور کل مشکل ترجمه این نسخه از افزونه به زبانهای مختلف جهان وجود دارد. این یک نقص در نسخه اصلی است و به ارائه دهندگان ایرانی این افزونه مربوط نمی شود.

راه حل چیست؟

به این مسیر  پیشخوان > به‌روزرسانی‌ها  بروید و بروسانی ها را آپدیت کنید.

راه حل مشکل عدم ترجمه درافزونه یواست سئو

 

سپس صفحه را اسکرول کنید تا به بخش به‌روزرسانی ترجمه‌ها برسید. در این بخش می‌توانید ترجمه‌های افزونه یواست سئو و افزونه‌های وردپرس را به‌روزرسانی کنید تا فایل ترجمه از پوشه قالب یا افزونه به پوشه Languages در wp-content شما کپی شود.

بیشتر بدانید:  بهترین ابزار خودکار سازی سئو سایت

بروزرسانی

حالا دکمه به‌ روزرسانی ترجمه را کلیک کنید تا ترجمه شما به روز شود. حالا بدون دردسر یواست سئو شما فارسی خواهد شد.

انگلیسی بودن بخش تحلیل و آنالیز در افزونه یواست سئو 

متأسفانه بخش تحلیل و آنالیز در نسخه جدید یواست با مشکل ترجمه مواجه شده. باوجود فارسی کردن این بخش توسط ما، متأسفانه فایل ترجمه بخش آنالیز از آکند ترجمه فراخوانی نمی‌شود و این مورد به سازنده اطلاع‌رسانی شده. منتظریم در نسخه بعدی این مشکل را برطرف کنند.

نصب نسخه قبلی کار درستی است؟

جواب این سوال بستگی کامل به شما دارد.

راه‌حل سریع این مشکل بازگشت به نسخه‌های قبلی افزونه یواست سئو هست، اما ما این مورد را پیشنهاد نمی‌کنیم! چراکه در نسخه جدید سازگاری‌ها و ویژگی‌های جدیدی برای نسخه ۵ وردپرس ارائه‌شده و پیشنهاد می‌کنیم نسخه جدید را داشته باشید تا مشکل برطرف شود. مشکلات این نسخه از افزونه یواست سئو به اطلاع سازندگان رسیده و آنها وعده داده اند که بزودی مشکل را حل خواهند کرد. با این حال باز هم انتخاب با شماست.

منبع: mihanwp

سوالی دارید؟ سوالتون رو در نظرات بیان کنید؟

مطالب مرتبط:

محافظت از فایل wp-config.php وردپرس

کلیدهای میانبر در وردپرس

جستجوی سریع مطالب در وردپرس

افزونه ارسال لینک دانلود به ایمیل

منبع: تیک تم– ارائه دهنده مقالات: قالب چندمنظوره وردپرس– ویدیو آموزشی