هنگامی که بازدید کنندگان به وب سایت های فروشگاهی که خرید پر سود دارند، سر می زنند؛ مشاق می شوند که چرا این فروشگاه ها فروش زیادی دارند. با دنبال کردن بازدید کنندگان از این فروشگاه ها از پیشنهاد های ویژه با خبر می شوند. بنابراین ارائه ی پیشنهاد های ویژه و مشوق هایی مانند تخفیف و ارسال رایگان باعث می شود بازدید کنندگان را به مشتری فروشگاه شما تبدیل کند. اما به شرطی که این تخفیفات را فقط به تعطیلات و مراسم خاص محدود نکنید.

در ادامه چگونگی به حداکثر رساندن فروش خود را با تخفیفات و مشوق ها را برای شما تیک تمی های عزیز خواهم گفت.

در تحقیقات انجام شده به این باور رسیده اند که تخفیفات و پیشنهادات ویژه باعث افزایش ۲۴ درصدی عملکرد فروشگاه ها می شود. خواه شما بخواهید مشتریان جدیدی را جلب کنید، از آن ها تقدیر کنید و یا بخواهید انبار خود را برای خرید محصول جدید تر خالی کنید، پاداش دادن به مشتریان با استفاده از پیشنهادات ویژه نتایج فوق العادی برای شما خواهد داشت. البته این مشوق ها نباید ارزش واقعی محصولات را زیر سوال ببرند.

مشتریان جدیدی را برای فروشگاه خود بر اساس تخفیف و مشوق ها جلب کنید

از طریق پیشنهادات ویژه و تخفیفات می توانید به آسانی مشتریان جدید را به فروشگاه خود جلب کنید. از طریق این پیشنهادات می توانید بازدید کنندگان را به فروشگاه خود علاقه مند کنید و آن ها را به خرید از محصولات تشویق کنید. در فروشگاه اینترنتی Marketing Insights معادل ۷۱ در صد از مشتری ها تصمیم به خریدشان را برا اساس نتایج مشوق ها می گیرند و در عین حال تاثیر بسزایی در جلب مشتریان جدید و تحریک مشتریان به خرید دارند.

شما می دانید که مشتریان طبیعتا به سراغ خرید هایی می روند که عالی هستند، و همین طور در شرایط خاص اقتصادی امروز، هر کسی می خواهد در معاملات خود یک ریال بیشتر سود ببرد، و همین امر تخفیفات باعث می شود مشتریان به سمت فروشگاه هایی که تخفیفات بیشتر دارند جلب شوند. این پیشنهادات باعث می شود که مشتریان در انتخاب محصوات شما بیشتر توجه نشان دهند و احساس ارزش کنند. این امر در فروشگاه های آنلاین که جلب اعتماد مشتری به مراتب از حالت سنتی سخت تر است یک مزیت بزرگ به حساب می آید.

مشوق

همچنین شما باید بتوانید انواع مختلف تخفیف ها روی محصولات، دسته بندی ها، سفارشات و حتی برای کابران مختلف داشته باشید. زیرا این امکانات بسیار به شما در جذب مشتری کمک خواهد کرد. به عنوان مثال می توانید برای کاربرانی که عضو سایت فروشگاهی شما هستند ۱۵ در صد تخفیف قرار دهید. این کار باعث می شود که مشتریان جدید سعی کنند در سایت شما عضو شوند و به مشتری دائمی تبدیل شوند.

بیشتر بدانید:  چند تکنیک برای کمک به بازاریابی بهتر در شبکه های اجتماعی

به مشتریان وفادار فروشگاه خود بر اساس مشوق ها پاداش دهید

شما همچنان می خواهید تلاش کنید تا مشتریان جدید را جذب فروشگاه خود کنید و آن ها را به مشتریان تکراری و وفادار تبدیل کنید. با این کار مشتریان احساس می کنند که مهم هستند و برای همکاری با شما تمایل بیشتری پیدا خواهند کرد. با استفاده از تخفیفات به مشتریان وفادار خود طوری پاداش دهید تا رضایت آن ها جلب کنید تا آن ها بخواهند سایت شما را به دیگران نیز معرفی کنند. با این کار فروشگاه خود را به یک فروشگاه اینترنتی معروف تبدیل می کنید.

بهترین روش پاداش دادن به مشتریان وفادار می تواند براساس تعداد خرید ها یا مقدار ریال خرید هایی باشد که انجام داده اند. براساس گزارش Starbucks صرف نظر از نوع تخفیف این شرکت توانسته تا ۲۶ درصد افزایش در فروش را تجربه کند. که این به معنی آزادسازی واقعی قدرت پاداش به مشتری است.

انبار فروشگاه خود را خالی کنید

شما می توانید به جای اینکه محصولاتی که در انبار نگهداری می کنید و هنوز به فروش نرفته اند و هزینه انبار را پرداخت می کنید، به جای این هزینه می توانید به مشتریان خود مشوق دهید. در صورت عادی همه افراد انتظار حراج های ویژه در نزدیکی های روز های تعطیلات را می کشند، اما می توان گفت که ارائه تخفیف در روز های عادی سال، یک راه منحصر به فرد برای فروش بیشتر می باشد. خرده فروشی ها بزرگی در سطح بین المللی مثل والمارت و اشلی از این سیاست برای پاکسازی انبارهای خود برای فصل جدید و ایجاد فضا برای محصولات جدید خود استفاده می کنند.

مشوق

نتیجه گیری

با استفاده از مشوق و تخفیفات درصدی به مشتریان خود می توانید آن ها را به وب سایت خود جذب کنید و بازدید کنندگان را به مشتری دائم تبدیل کنید. این کار باعث افزایش فروش شما می شود و همچنین می توانید از رقبای خود پیشی بگیرید.

مطالب مرتبط:

نکاتی در طراحی سایت که افزایش فروش و نرخ تبدیل را تضمین می‌کند

نکاتی در مورد مدیریت که شما را به رهبری فوق العاده تبدیل می کند

چگونه آگهی تبلیغاتی تاثیرگذارتری بنویسیم

گام هایی برای غلبه بر ترس های مشتری

منبع : تیک تم - ارائه دهنده: افزونه تجاری وردپرس - قالب وردپرس - ویدیوی آموزشی وردپرس