سلام به تیک تم خوش آمدید.در این مقاله به آموزش ایجاد محدودیت در دسترسی به پیشخوان وردپرس می پردازیم.اگر شما هم از دسته وبمسترانی هستید که می‌خواهید کاربران وبسایت خود را بعد از عضویت و طبقه‌بندی محدود کنید این آموزش می تواند به شما کمک کند.

محدودیت در دسترسی به پیشخوان وردپرس

یا قابلیت عضویت و دسترسی کاربران به داشبورد را در مدیریت وب سایت های وردپرسی خود فراهم کرده‌اید و حال به دنبال روشی هستید تا کاربران ثبت نام شده دارای داشبورد مجزایی باشند و به داشبورد وب سایت وردپرسی دسترسی نداشته باشند؟ !ما قصد داریم به شما افزونه‌ای کاربردی معرفی کنیم که با استفاده از آن می توانید تا قابلیت دسترسی به پیشخوان وردپرس را برای نقش‌های کاربری خاصی محدود کنید.

محدودیت در دسترسی به پیشخوان وردپرس با افزونه Remove Dashboard Access

افزونه‌ای به شما معرفی می کنیم با نام Remove Dashboard Access در مخزن وردپرس وجود دارد و تا الان توانسته است تا بیش از ۲۰.۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴.۷ را ازآن خود نماید.

محدودیت در دسترسی به پیشخوان وردپرس
محدودیت در دسترسی به پیشخوان وردپرس با افزونه Remove Dashboard Access

بعد از نصب و فعال سازی این افزونه منویی در قسمت تنظیمات وبسایت وردپرسی شما با نام Dashboard Access افزوده خواهد شد، مشابه تصویر زیر روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه بروید.

محدودیت در دسترسی به پیشخوان وردپرس
محدودیت در دسترسی به پیشخوان وردپرس

همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، Remove Dashboard Access این قابلیت را به شما می‎دهد تا دسترسی به پیشخوان وردپرس را صرفا برای مدیران، مدیران و ویرایشگرها و یا مدیران، نویسنده‌گان و ویرایشگرها محدود کرده و تنها برای نقش کاربری خاصی امکان دسترسی به پیشخوان را فراهم کنید. برای این مورد کافی است تا یکی از گزینه های موجود در قسمت dashboard user access را انتخاب کنید.

همینطور می توانید تا با انتخاب گزینه advanced نقش کاربری خاص خود را انتخاب کنید و اجازه دسترسی به پیشخوان را به آنها بدهید.

بیشتر بدانید:  غیرفعال کردن بازیابی رمز عبور وردپرس

در قسمت redirect URL هم می‌توانید آدرس مورد نظر برای ریدایرکت کاربر زمانی که دسترسی برای وی امکان پذیر نیست را وارد کنید تا به آن صفحه برود.

با فعال کردن تیک گزینه user profile access نیز به تمامی کاربران این اجازه را میدهید تا بتوانند پروفایل خود را در بخش پیشخوان ویرایش کنند.

محدودیت در دسترسی به پیشخوان وردپرس
محدودیت در دسترسی به پیشخوان وردپرس با افزونه Remove Dashboard Access

و در آخر در قسمت login message نیز میتوانید پیغام مورد نظر برای ورود را وارد کنید.

امکانات افزونه Remove Dashboard Access :

  • محدود کردن دسترسی داشبورد به مدیران تنها، مدیران + ویراستاران، مدیران + ویراستاران + نویسندگان، یا محدودیت با قابلیت خاص.
  • نشانی اینترنتی تغییر مسیر خود را انتخاب کنید
  • به صورت اختیاری اجازه دسترسی به مشخصات کاربر را می دهد
  • به صورت اختیاری یک پیام در صفحه ورود به سیستم نمایش داده می شود

امیدواریم مطلب محدودیت در دسترسی به پیشخوان وردپرس با افزونه Remove Dashboard Access برای شما مفید و کاربردی باشد

مشاهده مشخصات

 

هنوز مشکل دارید؟!

در نظرات مشکل خودتون رو مطرح کنید 🙂

مطالب مرتبط:

حذف نام نویسنده و تاریخ نوشته در مطالب

ایجاد محدودیت در ورود وردپرس

تغییر نام کاربری در وردپرس

منبع: تیک تم – ارائه دهنده مقالات: –