باعرض سلام به شما دوستان امروز به بررسی مشکل ظاهرنشدن دکمه “Add Media” در وردپرس و ارائه راه حل برای رفع آن می پردازم.

همه ما به وسیله دکمه “Add Media” محتواهای غیر متنی دلخواهمان را به نوشته هایمان در وردپرس اضافه می کنیم، قطعا از کار افتادن این دکمه برای همه ما مشکلی شدیدا ناراحت کننده است. باید اول ببینیم علت رخ دادن این مشکل چیست و سپس به دنبال راهی برای رفع آن باشیم.

چه چیزی باعث می شود دکمه “افزودن پرونده چندرسانه ای” وردپرس کار نکند؟

این مشکل معمولا توسط اسکریپت های متناقض یا شیوه های بارگذاری شده توسط افزونه های وردپرس یا تم های نصب شده در سایت ایجاد می شود. رفتار پیش فرض وردپرس برای بارگذاری تمام اسکریپت ها و شیوه های مورد نیاز با ترکیب درخواست ها همراه است. این معمولا در منطقه مدیریت وردپرس برای بهبود عملکرد و سرعت انجام می شود.

ویرایشگر پست وردپرس از جاوا اسکریپت برای ساخت تمام دکمه های روی صفحه استفاده می کند. یک تعارض می‌تواند جاوا اسکریپت را از کار کردن متوقف کند که این خود سبب می شود دکمه “Add Media را غیرفعال شود.

 

دکمه اضافه کردن دکمه کار را در وردپرس متوقف کرد
ظاهر نشدن دکمه “Add Media”

 

حال بیایید نگاهی به نحوه  رفع مشکل ظاهر نشدن دکمه Add Media در WordPress بیاندازیم.

رفع مشکل ظاهر نشدن دکمه Add Media در WordPress

سریعترین راه برای اصلاح این مشکل این است که کد زیر را به فایل wp-config.php اضافه کنید. شما می توانید این کار را با ویرایش فایل wp-config.php انجام دهید و اضافه کردن این کد می گوید: “That’s all, stop editing! Happy blogging “.

این کد به سادگی به WordPress می‌گوید که هر جاوا اسکریپت را به طور جداگانه بار کند ، که به اجتناب از یک درگیری بین جاوا اسکریپت ها  و ویژگی‌های اصلی WordPress کمک می‌کند . پس از اضافه کردن کد، پیش بروید و پست مورد نظرتان را ویرایش کنید.

توجه: اضافه کردن این کد یک راه حل مناسب درازمدتی نیست، زیرا شما هنوز یک اسکریپت دارید که باعث ایجاد مشکل می شود. یک راه ساده تر برای یافتن منبع مشکل با استفاده از ابزار بازرسی است. این به  شما کنسول خطاها را نشان می دهد که می تواند به پیدا کردن منبع مشکل منجر شود.

بیشتر بدانید:  نمایش تصاویر اینستاگرام در وردپرس

اگر شما به دنبال حل مشکل به صورت بلند مدت هستید، پس باید یک عیب یابی اساسی برای وردپرس را انجام دهید تا مشخص شود کدام افزونه یا موضوع ممکن است باعث ایجاد مشکل شود.

ما به شدت توصیه می کنیم که این کار را در سایت خود بجای یک سایت زنده انجام دهید.  همه بهترین شرکت های میزبانی وردپرس، مانند Bluehost، SiteGround، WP Engine و Liquid Web، قابلیت اجرای مرحله ۱ را دارند.

شما باید در وب سایت خود، با غیرفعال کردن تمام پلاگین ها شروع به کار کنید و سپس چک کنید که آیا این کار مشکل ظاهر نشدن دکمه “Add Media ” را حل می‌کند یا نه. اگر این کار انجام شود، این به آن معنی است که یکی از پلاگین ها مسبب این مشکل است .

همه پلاگینها را غیرفعال کنید

شما هم اکنون می توانید پلاگین ها را یک به یک فعال کنید و پس از فعال کردن یک افزونه، دکمه «Add Media» را بررسی کنید. این به شما کمک خواهد کرد که کشف کنید کدام افزونه سبب ایجاد مشکل می شود. پس از پیدا کردن مقصر، می توانید آن را با افزونه دیگری جایگزین کنید.

اگر غیرفعال کردن پلاگین ها مسئله را حل نکنند، گام بعدی تغییر تم وردپرس به یک نمونه قبلی مثلا Twenty Seventeen است.

تغییر به قالب پیش فرض WordPress

اگر تعویض به تم پیش فرض راه حل مسئله  برای باشد، پس این دلیل بوجود آمدن مشکل  ظاهر نشدن دکمه “Add Media ” است. شما می توانید از نویسنده تم برای حمایت و یا تغییر تم وردپرس کمک بخواهید.

امیدوارم این مقاله برایتان در رابطه با رفع مشکل ظاهر نشدن دکمه Add Media در WordPress مفید بوده باشد.

منبع:wpbeginner.com

سوال دارید؟در نظرات سوال خودتون رو مطرح کنید 🙂

مطالب مرتبط:

رفع مشکل جاوا اسکریپت Render Blocking در وردپرس

آموزش رفع خطای Failed to Open Stream وردپرس

رفع خطای حافظه خالی در وردپرس| افزایش حافظه php

رفع خطای error establishing a database connection وردپرس

منبع:‌ تیک تم – ارائه دهنده: قالب تجاری وردپرس – قالب شخصی وردپرس –