جهان کسب و کار یک محیط ثابت برای تکامل است. از استارتاپ‌های نوپا بگیرید تا کسب و کارهای موفق گسترده، تمامی شرکت ها باید آمادگی این را داشته باشند که هرگونه تغییری را در مدل کسب و کاری خود ایجاد کنند. شاید سخت و حتی غیرممکن به نظر برسد بخصوص به عنوان یک شروع جدید. دراینجا به تعدادی توصیه اشاره می‌کنیم تا شما بتوانید با تردیدهای کسب و کاری خود روبه رو شوید و به جلو بروید:

استارت آپ چیست؟

در فناوری نوین باید از استارت آپ ها بهره گیری کرد.  هر کسب و کاری که بر پایه فناوری باشد، لزوما استارت آپ نیست، ولی همه استارت آپ ها تا اندازه زیادی از وب، گوشی های هوشمند، اینترنت و تکنولوژی های جدید استفاده می‌کنند تا پیشرفت چشمگیری داشته باشند و تعداد مطلوبی کاربر جمع کنند. در واقع استارت آپ یک شرکت موقت است که با هدفمند کردن یک مدل کسب و کار قابل تکرار بوجود می آید.

استارت آپ در واقع نگرشی نوین به مفهوم کسب و کار و درآمدزایی است. اگر می خواهیم به کسب و کار خود نگرشی نوین داشته باشیم، پس باید روش کار خود را نیز نوین کنیم.

اما راه اندازی استارت آپ چه مزایایی دارد؟

  • زمان خود را به انجام کار مورد علاقه خود می گذرانید، بنابراین از کار کردن خسته نمی شوید.
  • لذت خلق کردن به هیچ وجه با امنیت حقوق ثابت قابل مقایسه نیست.
  • قادر به انجام کارهای متفاوتی می شوید و کارتان یکنواخت نخواهد بود.
  • در مسیر راه اندازی و توسعه استارت آپ، مهارتها و نو آوری‌های جدیدی یاد می‌گیرید.
  • شما محیط کار و فرهنگ کاری خود را تعریف می کنید.
  • یاد می گیرید چگونه بیشترین استفاده را از کمترین سرمایه ببرید.

 

محدودعمل کنید، اما گسترده رویاپردازی کنید

زمانی که یک کسب و کار را با یک مدل آزمایش نشده آغاز می کنید، این مهم است که تا می توانید هزینه ها را کاهش دهید. کسانی که کارخود را ازهیچ آغاز کرده اند این را بهتر می‌دانند. کم کردن هزینه ها به ما زمان این را می دهد که به تدریج و برای مدت نامحدودی به فعالیت های آغازین راه اندازی استارتاپ مان بپردازیم و هرتومانی که بدست می آوریم نتیجه همان پولی است که برای رشد شرکت خود خرج کرده بودیم.

یک تیم هوشمند بسازید
شاید در ابتدا پول و سرمایه کافی برای جذب و استخدام افراد حرفه ای و مجرب را نداشته باشید. شما باید تا می توانید افرادی را استخدام کنید که سریع یاد می گیرند و زود مشکلات را حل می کنند. تیمی باهوش که در کمترین زمان ممکن یک راه حل مناسب را برای مشکلات شما  پیدا کنند. تیمی که اعضای آن بتوانند به سرعت نقش های خود را براساس مهارت ها و کارایی تغییر دهند. با استخدام افرادی که می توانند هر چالشی را مدیریت کنند، شما می توانید تیم هسته ای خود را در زمان افت و خیزهای بازار قوی نگه دارید.
پرشور و علاقه باشید، وشبکه سازی را آغاز کنید
با شبکه سازی می توانید با افراد، لینک های ارتباطی، ایده ها و دوستان کاری جدیدی آشنا شوید. افرادی را پیدا می کنید که طعم موفقیت را در زندگی چشیده اند و می توانند شما را راهنمایی کنند. با گروه های مختلفی آشنا می شوید که دارای تجربه و مهارت های متفاوتی می باشند.
نیازی نیست تا زمانی که یک سرمایه قابل توجه، یک تیم کاری حرفه ای، یک دفتر کاری زیبا داشته باشید صبر کنید تا با چنین افرادی آشنا شوید. تمام آنچه که شما نیاز دارید شور و علاقه است. درمورد آنچه که انجام می دهید شوق داشته، و به خود مطمئن باشید. از اینکه با کسی ارتباط برقرار کنید نترسید و خجالت نکشید. شاید تنها کمی زمان ببرد، که این گذشت زمان برای کسب و کار شما مفید خواهد بود.

اشتباهات کوچک
در زمان رشد دادن مدل کسب و کاری مان، اشتباهات بسیار کوچکی را مرتکب می شویم. اما این اشتباهات به کلید موفقیت ما تبدیل خواهند شد. ما می توانیم از این اشتباهات کوچک با دادن خسارت ناچیز، درس های بزرگی درادامه راه موفق شدن بگیریم.
انعطاف پذیر بودن بهتر از درست عمل کردن است
انعطاف پذیر بودن به شما این قدرت را می دهد که همیشه پویا باشید و محصول و سرویس خود را با تقاضای بازار وفق دهید. اگر فکر می کنید که ابزارهایی وجود داردکه به افزایش سرعت شما منجر خواهد شد، تنها به کمی تغییروهمت نیاز است تا بتوانید این ابزار را وارد روند کاری خود کنید.

بیشتر بدانید:  روش هایی برای افزایش فروش فروشگاه اینترنتی

 

مطالب مرتبط:

نکاتی در طراحی سایت که افزایش فروش و نرخ تبدیل را تضمین می‌کند

نکاتی در مورد مدیریت که شما را به رهبری فوق العاده تبدیل می کند

چگونه آگهی تبلیغاتی تاثیرگذارتری بنویسیم

گام هایی برای غلبه بر ترس های مشتری

منبع : تیک تم - ارائه دهنده: افزونه تجاری وردپرس - قالب وردپرس - ویدیوی آموزشی وردپرس