سلام به تیک تم خوش آمدید.در این مقاله به معرفی بررسی نکات کلیدی سئو سایت برای طراحان وب سایت می پردازیم.طراحی وب سایت و برنامه ریزی آن بدون سئو، بیهوده است و انگار هیچ کاری انجام نداده اید. توجه به نکاتی که در زیر به توضیح آن پرداخته ایم برای بهتر شدن رنکینگ موتورهای جستجو و افزایش ترافیک و ازدحام وب سایت می باشد.تاثیر قرار دهد.

نکات کلیدی سئو سایت

سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو امروزه یکی از موضوعات داغ در سراسر دنیا می باشد. همه کسب و کارها در تلاش هستند که در رتبه بالای نتایج جستجو قرار بگیرند و ترافیک بیشتر را به سمت سایت خود هدایت کنند.

در حال حاضر بسیاری از تکنیک های سئو دیگر قدیمی شده اند و می بایست شما دنبال روش های جدید جهت بالا بردن رتبه سایت خود در موتورهای جستجو باشید. اگر شما به دنبال روش های جدید جهت سئو سایت خود هستید حتما این مقاله سئو را دنبال نمایید.

برای سئو سایت می بایست شما دارای یک استراتژی مناسب باشید. بدون داشتت استراتژی قطعا در آینده دچار مشکل خواهید شد. در این مقاله آموزشی سئو به تعداد زیادی نکات آموزشی اشاره شده است که همگی آنها از رمز و رازهای موتورهای جستجو بوده و با رعایت کردن آنها می توان ترافیک خوبی به سمت وب سایت هداین نمود و کسب و کار خود را متحول کرد.

نکات کلیدی سئو سایت
نکات کلیدی سئو سایت

 ساختار سایت

اولین نکات کلیدی سئو سایت بررسی ساختار سایت است.هر سایت باید با ساختار روشن و منطقی در ذهن طراحی شود. صفحه اصلی باید تصویر بزرگ سایت را مشخص کند - دلیل آن موجود - و جزئیات باید به زیر صفحات شکسته شود.به عنوان مثال، اگر شما یک وب سایت برای دستور العمل های پخت غذا را طراحی می کنید، صفحه اصلی می تواند صفحات دسته بندی جداگانه ای را برای شام، سوپ و دسرت ها منجر شود. هر یک از این زیر صفحات می تواند به زیر صفحات دستور العمل های فردی خود منجر شود.خوب است چند لایه از زیر صفحات را در سایت خود داشته باشید، اما خیلی زیاد نیست و ممکن است Google همه آنها را خالی کند. به طور کلی، سعی کنید عمق سایت خود را به سه یا چهار لایه حفظ کنید.در تصویر می توانید نمونه ای از لایه بندی یک سایت را مشاهده کنید.

نکات کلیدی سئو سایت
نکات کلیدی سئو سایت

ساختار URL

یکی دیگر از نکات کلیدی سئو سایت ساختار URL استURL ها بر روی یک سایت SEO تاثیر می گذارد، بنابراین مهم است که از ابتدا  URL مناسب را انتخاب کنید. در اینجا چندین روش برای پیگیری URL ها وجود دارد:

  • کوتاه تر بهتر است، زیرا URL های کوتاه تر به یاد ماندنی تر از موارد دیگر هستند
  • یک URL باید محتوای صفحه را به همان اندازه که ممکن است توصیف کند. به جای اختصارات یا رشته های حروف و شماره، از انگلیسی ساده استفاده کنید
  • برای زیر صفحات، از کلمات برای فهم کلمات برای خوانایی استفاده کنید. به عنوان مثال، از https://example.com/build-a-birdhouse به جای https://example.com/buildabirdhouse استفاده کنید
  • هر وقت که به نظر طبیعی این کار را انجام دهید، کلمات کلیدی را در URL ها وارد کنید.

طراحی Mobile-friendly

الگوریتم mobile friendly تنها بر نتایج جستجو که توسط موبایل انجام می‌شود تأثیر دارد. با آپدیتی که برای الگوریتم موبایل فرندلی گوگل انجام شد سایت های که متناسب با موبایل نباشند جایگاه خود را در رتبه‌بندی گوگل از دست خواهند داد و بر عکس سایت های که در بر اساس موبایل فرندلی بودن طراحی‌شده‌اند جایگاه بالاتری در موتور جستجو گوگل کسب خواهند کرد. در نتیجه سایت های که به صورت mobile friendly طراحی نشده باشند کاربران خود را از دست خواهند داد.

بیشتر بدانید:  آموزش ساخت سایت چند زبانه با استفاده از افزونه WPML

عنوان ها، هدر ها و متا تگ

عنوان ها، هدر ها و متا تگ جنبه های مهم SEO در صفحه است. هر صفحه در سایت باید محتوای منحصر به فرد در برچسب <title> خود داشته باشد - به عبارت دیگر، عنوان مشابه را در کل سایت خود کپی نکنید. عنوان هر صفحه باید حداقل یک کلمه کلیدی که مربوط به محتوای صفحه است، باشد. به همین ترتیب، کلمات کلیدی در برچسب های هدر در هر صفحه، به ویژه برچسب <h1> را شامل می شود.

بهینه سازی محتوای سایت

نوشتن محتوای وب سایت طبق اصول سئو، بهترین جزء در صفحات اینترنتی می باشد. هم رباط های جستجوگر و هم افراد به خواندن درون مایه اساسی و تاثیرگذار سایت ها که حاوی مطالب سودمند است، علاقه دارند. به خاطر همین باید از مهارت های سئوی مربوط به نوشتن محتوای وب سایت استفاده موثرتری داشت.سعی کنید از ۲ یا ۳ کلمه کلیدی در کل نوشته استفاده کنید و مطلب را با اصلیترین کلمه کلیدی شروع و با همان پایان دهید.برقراری تعادل بین کلمات کلیدی ومهم با محتوای وب سایت از خصوصیات بهینه سازی خوب و طراحی سایت حرفه ای است.لغات مهم و کلیدی باید ۲ الی ۵ در صد از کل محتوای وب سایت را شامل شود.

داده های ساختاری

هیئت منصفه هنوز در مورد اینکه آیا داده های ساخت یافته، مانند نشانه گذاری طرح، به سایت ها در موتورهای جستجو افزایش می دهد. با این حال، با ارائه اطلاعات ارزشمندی به جستجوگرهای انسان می تواند به ترافیک با کیفیت بالا تر کمک کند. با گذشت زمان، این افزایش ترافیک می تواند رتبه بندی شما را بهبود بخشد.

رابط سایت

SEO خوب فقط در مورد جزئیات فنی نیست این نیز در مورد کمک به مردم و ارائه UX بزرگ است. در حالی که مهم است که هنگام کار بر روی یک سایت به همه چیز در این لیست توجه داشته باشید، اجازه ندهید طراحی عالی خود را کنار بگذارید - مخصوصا اگر شما وب سایت خود را با یک سازنده وب سایت آزاد ایجاد می کنید. یک رابط کاربری جذاب و آسان برای استفاده، بازدیدکنندگان را تشویق می کند تا در سایت خود باقی بمانند و آنها را برای پیدا کردن آنچه که نیاز دارند، آسان تر کند. این کمک می کند تا میزان گزاف گویی خود را پایین نگه دارید. یک سایت جذاب نیز برای یک تصویر برند عالی است.

هنوز مشکل دارید؟!

در نظرات مشکل خودتون رو مطرح کنید 🙂

مطالب مرتبط:

ابزارهای کمتر شناخته شده برای افزایش قدرت بازاریابی محتوا

چگونه محتوای همیشه سبز تولید کنیم؟

اشتباهات رایج در سئو و راهای پیشگیری از آنها

۴ مرحله برای ساخت یک استراتژی موفق سئو

منبع: تیک‌تم – ارائه دهنده مقالات:تولید محتوا و سئو