سلام به تیک تم خوش آمدید. در این مقاله به معرفی برترین کار آفرین های تاریخ جهان می پردازیم.

برترین کار آفرین های تاریخ جهان

میخواهیم در این مقاله داستان‌ کارآفرینان معروف جهان که از گذشته تا حال راه خود به قله‌های موفقیت را به آرامی و با تلاش باز کردند. را برایتان بازگو کنیم.

برترین کار آفرین های تاریخ جهان: بیل گیتس

بیل گیتس یکی از کارآفرینان معروف جهان است. ثروت ‌مند‌ترین مرد جهان، ثروتی به ارزش خالص، بالغ بر ۷۹ میلیارد دلار دارد. او ۱۶ سال از ۲۱ سال گذشته عنوان “ثروتمندترین فرد جهان” را داشته‌است.

گیتس یکی از بنیانگذاران بزرگترین شرکت نرم‌افزاری  و یکی از بزرگ بزرگ ترین کارآفرینی ها را در دنیا انجام داده، مایکروسافت، یکی از چهره‌های اصلی در انقلاب کامپیوتر‌های شخصی جهان است.و  کارآفرینی بزرگ است. (مقاله کارآفرینی موفق را در اینجا بخوانید)

گیتس علاقمند به برنامه‌نویسی کامپیوتر در سنین جوانی بود، تمام وقت آزادش را صرف ایجاد برنامه‌های در کامپیوتر‌های ترمینال تله تیپ مدرسه می‌کرد و همه‌ی آن‌ها را اهدا می‌نمود. گیتس مایکروسافت را ایجاد کرد و سیستم عامل ویندوز را توسعه بخشید، که همچنان به شدت محبوب است.

بیل گیتس، مانند بسیاری دیگر از کارآفرینان معروف جهان، به خاطر فعالیت‌های بشردوستانه‌اش نیز شناخته شده‌است، مقادیر زیادی به سازمان‌های خیریه و تلاش‌های علمی اهدا کرده‌است. گیتس بنیاد بیل و ملیندا گیتس را در سال ۲۰۰۰ تاسیس کرد، یک بنیاد خصوصی بشردوست که با‌هدف کاهش فقر، افزایش مراقبت‌های بهداشتی، بهبود فرصت‌های آموزشی و امکان دسترسی به تکنولوژی در سراسر جهان، فعالیت می‌کند. گیتس بیش از ۲۸ میلیارد دلار به این بنیاد اختصاص داده‌است، بنیادی که همچنان او بر‌روی آن کار می‌کند.

برترین کار آفرین های تاریخ جهان
برترین کار آفرین های تاریخ جهان

برترین کار آفرین های تاریخ جهان :هانس کریستین اندرسون

دومین کارآفرین که عزم و اراده شدید و روحیه شروع از خود در کریستین اندرسون او را به یک نمونه عالی از کارآفرینان معروف جهان تبدیل می‌کند.

اندرسون در فقر بزرگ شد، و در ۱۴ سالگی به تنهایی به کپنهاگ رفت، زیرا یک پیشگو به او گفته‌ بود که اگرچه او در اوایل رنج خواهد برد، ولی در نهایت معروف خواهد شد. این پیش بینی‌ها درست از آب در آمد، همانطور که آندرسن در اوایل تلاش کرد بازیگر و خواننده شود ولی نتوانست و شکست خورد. مدیر تئاتر سلطنتی دانمارک با دیدن چیزی خاص در اندرسون، او را زیر بال خود گرفت و به امور تحصیلات او پرداخت. اندرسون در مدرسه به شدت مسخره می‌شد و توسط سایر دانش آموزان و یک مدیر نفرت انگیز مورد آزار و اذیت قرار می‌گرفت، او آن روزها را از تاریکترین روزهای زندگی خود می‌داند.

پس از پایان تحصیل، اندرسون شروع به انتشار نوشته‌ها‌یش کرد.‌ افسانه‌های او به شدت محبوب شد و در نهایت او شهرتی که به عنوان یک کودک به آن وعده داده شده‌ بود را به دست آورد. او هرگز فقر دوران اولیه زندگی خود را فراموش نکرد. داستان دخترک کبریت فروش از زندگی مادرش که در زمان جوانی مجبور به گدایی در خیابان‌ها بود، الهام گرفته شده‌‌است.

برترین کار آفرین های تاریخ جهان
برترین کار آفرین های تاریخ جهان

 برترین کار آفرین های تاریخ جهان :جان دی. راکفلر

حتی اگر ما به این بچه‌های عصر طلایی به خاطر به شدت ثروتمند بودند بسیار توجه کنیم، نمی‌توان ادعا کرد آنها از ثروت‌شان استفاده درستی نکردند.

یکی از ثروتمندترین افراد جهان در تمام دوران، راکفلر پسر یک فروشنده سیار بود. او کارآفرینی زود هنگام را، با فروش آب نبات و انجام کارهای عجیب و غریب برای همسایگان شروع کرد، و در نهایت به منجر تبدیل او به موسس شرکت استاندارد نفت شد. هیچ کاری کاملا شبیه تجارت نفت نیست و این تجارت راکفلر را به‌شدت ثروتمند کرد.

در حالی که راکفلر متهم به استفاده از تاکتیک‌های تجارت در سایه در کسب و کار برای پاک کردن رقبای دیگر شده‌است، در طی عمر‌ش ۵۰۰ میلیون دلار برای فعالیت‌های بشر دوستانه اهدا کرده‌است.

برترین کار آفرین های تاریخ جهان
برترین کار آفرین های تاریخ جهان

برترین کار آفرین های تاریخ جهان: بنجامین فرانکلین

تنها یک کارآفرین می‌تواند برخی از آزمایش‌های حواس پرتی را انجام ‌دهد، کاری که بنجامین همیشه مشتاق انجام آن بود. فرانکلین با ایجاد میله روشن، دوکانونه‌ها و اجاق گاز فرانکلین (که آخرین مورد ممکن است که شکست به حساب بیاید.) شناخته می‌شود.

فرانکلین مانند بسیاری از کارآفرینان معروف جهان، شخصی هزار و یک کلاه بود. دانشمند، چاپگر، سیاستمدار، مخترع، نویسنده، دیپلمات و کارآزموده، تنها چند مورد از کارهای بسیاری بود که او انجام داده‌است.و کار آفرینی کرده است.

برترین کار آفرین های تاریخ جهان
برترین کار آفرین های تاریخ جهان

برترین کار آفرین های تاریخ جهان: اندرو کارنگی

فقط شنیدن نام اندرو کارنگی به ارمغان آوردنده خمیازه‌ها و حواس پرتی‌ها و خیال بافی‌های دوران کودکی در کلاس تاریخ دبیرستان می‌باشد. من در مدرسه هیچ علاقه‌ای به کارنگی نداشتم، اما امروزه او به عنوان نمونه‌ای بسیار متحیر ‌کننده از کارآفرینی می‌باشد.

بیشتر بدانید:  معرفی تکنیک intrinsic برای طراحی سایت

کارنگی در دوران رشد زندگی بسیار سختی داشت. او دوران کودکی خود را با کار در کارخانه‌ها سپری کرد و شب خود را مجبور می‌کرد به گونه‌ای بخوابد تا گرسنگی مداوم خود را فراموش کند.

کارنگی در نهایت راه خود را برای تبدیل شدن به سرپرست شرکت راه آهن پنسیلوانیا، قبل از ایجاد کسب و کار خود یعنی موفق‌ترین کارخانه تولید فولاد کارنگی باز کرد. علیرغم یکی از ثروتمندترین آمریکایی‌های تمام دوران بودن، او همچنین به عنوان یک مثال عملی سخاوتمندی می‌باشد.

به سبب اعتقادش که «مردی که ثروتمند می‌میرد بدون اینکه ناراحتی‌هایش بخشیده شود می‌میرد.»، کارنیگی تقریبا ۹۰ درصد از ثروت خود را به موسسات خیریه و سایر موسسات اهدا کرد. او به عنوان یکی از بزرگترین وقف‌کننده‌ها به کتابخانه‌ها و موسسات آموزشی در سراسر کشور به شمار می‌رود. از تو ممنونیم کارنگی کارنگی، بخاطر ایجاد خانه‌ی دوم برای ما بچه‌های کسل و جمع‌گریز که عملا در کتابخانه‌های محلی زندگی می‌کنیم.

برترین کار آفرین های تاریخ جهان
بهترین کارآفرین های جهان

برترین کار آفرین های تاریخ جهان: استیو جابز

شما واقعا نمی‌توانید فهرست کارآفرینان معروف جهان را بدون اینکه اسم استیو جابز در آن باشد را بسازید. جابز از کالج خارج شد زیرا خانواده‌اش نمی‌توانست هزینه مالی تحصیل او را بپردازد. او بصورت غیر رسمی به کلاس‌های حسابرسی ادامه داد، از غذا‌های رایگان معبد محلی خرم کریشنا استفاده می‌کرد و بطری‌های خالی کک را برای دریافت پول خرد جمع می‌کرد. جابز معتقد بود کلاس‌های خوشنویسی را که آن زمان متوقف کرده‌بود، الهام بخش اصلی او برای فونت‌ها وسبک نگارش انقلابی مک می‌باشد. و کارآفرینی کرده است

جابز صاحب حرفه‌ای باور نکردنی شد، در نهایت، شرکت رایانه اپل را با همراهی استیو ووزنیاک، دوست دوران کودکی‌اش و متخصص الکترونیک، تشکیل داد. اغلب او به عنوان “پدربزرگ انقلاب دیجیتال” نامیده می‌شود، او برای همیشه صنعت الکترونیک مصرفی را تغییر داد. در زمان مرگ او، ارزش خالص ثروتش بیش از ۸٫۳ میلیارد دلار بود و نفوذ او بر روی بسیاری از نسل‌های دیجیتالی در آینده نیز احساس خواهد‌شد.

برترین کار آفرین های تاریخ جهان
بهترین کارآفرین های جهان

برترین کار آفرین های تاریخ جهان: جی واکر

سارا بردیلو (معروف به خانم جی جی واکر) یک زن شگفت‌انگیز بود. او به عنوان اولین زن خود ساخته سیاهپوست آمریکایی شناخته شده‌است.

متولد سال ۱۸۶۷، پدر و مادرش و خواهر و برادر بزرگترش در یک کشتزار در لوئیزیانا برده بودند. او اولین فرد در خانواده‌اش بود که آزاد متولد شد. (این یک زمانبندی و مناسب و خوشایند برای او بود!).

خانم CJ Walker خط تولید محصولات مو و زیبایی خود را که به طور خاص برای زنان سیاه پوست طراحی شده است، به راه انداخت. او بازاری را مشاهده کرد که تا بحال به آن پرداخته نشده‌بود و یک راه حل برای مشکلی که هیچ کس دیگری به حل آن علاقه مند نبود پیدا کرد.

همانطور که می‌توانید تصور کنید، در آن زمان او مجبور به مبارزه با چنگ و دندان برای هر گام از مسیر بود. او زنی باهوش، استراتژیک و سازنده و خلاق بود، و کاملا روحیه کارآفرینی  داشت.

برترین کار آفرین های تاریخ جهان
بهترین کارآفرین های جهان

 برترین کار آفرین های تاریخ جهان: جان پل دجوریا

مروزه او برای محصولات موی پل مایچل و برای Patron Tequila شناخته شده‌است، اما جان پاول دجوریا از هیچ شروع به کار کرد. نسل اول، خانواده آمریکایی دجوریا از والدین آلمانی و ایتالیایی متولد شده‌است. او به یک پرورشگاه در لندن فرستاده شد تا در آنجا زندگی کند و حتی در یک باند خیابانی نیز وقت خود را سپری می‌کرد. هنگامی که او برای اولین بار سیستمJohn Paul Mitchell را ایجادکرد، محصولاتش را درب به درب درحالی که در خودرویش زندگی می‌کرد می‌فروخت. هرچند که این روش همه پول سرمایه گذاری شده را جبران کرد- امروز سیستم جان پل میچل سالانه بیش از ۹۰۰ میلیون دلار درآمد دارد. و کارآفرینی کرده است.

برترین کار آفرین های تاریخ جهان
بهترین کارآفرین های جهان

هنوز مشکل دارید؟!

در نظرات مشکل خودتون رو مطرح کنید 🙂

مطالب مرتبط:

معرفی ۲۰ کتاب ارزشمند در حوزه کار آفرینی برای کار آفرین موفق

چگونه به کمک تکنیک‌ های CRM تبلیغات خود را بهینه کنیم؟

اصول ارتباط با مشتریان جذب مشتری و افزایش فروش

کتاب‌هایی که هر مدیری باید آن‌ها را بخواند

منبع: تیک‌تم – ارائه دهنده: قالب تفریحی وردپرس – پنل اس ام اس – قالب وبلاگی وردپرس